Kdokoliv si zakoupí tento vybraný druh kávy, osladí si život pocitem, že pomáhá dobré věci. Charitní domácí hospic je jediným v kraji a jedním ze sedmi v ČR, který je zařazen do pilotního programu Všeobecné zdravotní pojišťovny. Ověřuje možnost poskytovat paliativní péči umírajícím pacientům v domácím prostředí. V současné době pojišťovny nehradí lékařskou péči o pacienty v terminálním stadiu doma, a to na rozdíl od ústavních zřízení. „Podporu od dárců využíváme především na zajištění týmu lékařů a zdravotních sester, bez nichž by hospic nemohl fungovat, a věříme, že se brzy podmínky financování této služby změní," říká vedoucí hospice sv. Zdislavy Eva Vráblová.

Důležitost služby pochopili zástupci společnosti Delikomat a rozhodli se pro netradiční podporu. Důvody vysvětlila mluvčí Petra Džubianová: „„Domácí hospic sv. Zdislavy Třebíč jsme se rozhodli podpořit proto, že cítíme, věříme a ze zkušeností svých blízkých víme, že nic nenahradí přítomnost milovaných lidí v těch nejtěžších chvílích života, kam umírání a samotný odchod z tohoto světa určitě patří."

Z pohledu společnosti nejde o krátkodobou akci. Speciální pomáhající latté bude v automatech minimálně do konce září, kde obě strany spolupráci vyhodnotí a rozhodnou se o případném pokračování. Podobný princip spolupráce vítají i zástupci firem, kde jsou automaty umístěny.

„Souhlasili jsme s umístěním darovacího tlačítka na kávomaty firmy Delikomat, protože to považujeme za dobrý nápad, který slouží dobré věci. Je to netradiční podpora toho, co si podporu zaslouží, a takové nápady mají ve Fraenkische dveře otevřené," uvedl Martin Klusáček, personální ředitel společnosti.