To je nový projekt, se kterým přichází spolek Fantazáci z Jeřišna na Chotěbořsku.

„Do našeho vznikajícího projektu Multi Art Show se může každý bez ohledu na talent nebo zkušenosti. Jediné kritérium je minimální věk 13 let," informoval za spolek Fantazáci Ondřej Hašek.

Součástí plánovaného představení, které možná někomu vzdáleně připomene televizní projekt Česko-Slovensko má talent, budou například taneční čísla, pěvecká i hudební vystoupení, flow arts a mnoho dalších. Ovšem s tím rozdílem, že v představení se bude soutěžit o žádné ceny. Amatérští umělci nebudou muset vést pomyslný souboj s odbornou porotou, ale pouze se svou vlastní trémou.

S účinkujícími, kteří se do projektu přihlásí, a prokážou potřebnou dávku odvahy, se budou podle Haška konat pravidelné zkoušky a tréninky, které s nimi povede zkušený profesionální tanečník, choreograf a show režisér ze spolku Fantazáci.

PRVNÍCH PĚT A DVACET

„Po skončení nácviku přijdeme s velkolepou show. Zkoušky a tréninky již probíhají. Prozatím se jich účastní pět a dvacet lidí ve věku od 13 do 28 let. Datum, kdy se vlastní Multi Art Show uskuteční, v tuto chvíli ještě neznáme. Jedná se totiž o dlouhodobý projekt. Termín prvního vystoupení budeme řešit v době, kdy bude větší část show hotová. Troufnu si tipnout, že se tak stane na jaře příštího roku, ale jak jsem již řekl, je to zatím spíše odhad," poznamenal Hašek.

Originální projekt Fantazáků budou moci shlédnout nejen diváci z Chotěbořska, ale také z dalších míst havlíčkobrodského okresu a celého kraje. „Smyslem je poukázat na fakt, že každý z nás je schopen velkých věcí. Tedy pokud opravdu chce a má určitý cíl. Vždy je možné ho dosáhnout," zdůraznil Hašek. Projekt má mít pozitivní dopad i na samotné účinkující, a to v podobě posílení jejich sebedůvěry a rozvoje osobnosti. Dost možná, že se Fantazákům podaří najít zatím sice skrytý, ale výrazný umělecký talent. Některým účinkujícím se možná podaří otevřít si nové možnosti do budoucna.

Na otázku, jak je vůbec možné uspořádat show této velikosti s lidmi bez zkušeností, odpověděl autor projektu následovně: „Ano, je to možné! Nejde zde ani tak moc o zkušenosti účinkujících, ale spíše o jejich přístup. Pokud něco opravdu chcete a jdete si za tím, dříve nebo později toho dosáhnete. Jde o to dostat se z bodu A do bodu B".

A autor projektu Multi Art Show pokračoval: „Bod A je pro nás stav panující v této chvíli. Bod B zastupuje velkolepou show. Někdo tuto vzdálenost urazí velice snadno a rychle, jako kdyby ji jel ve Ferrari. Někomu to naopak může trvat déle, jelikož k tomu přesunu má k dispozici pouze kolo. Hlavní je ale to, že i na tom kole se do cíle dostane."

Je třeba zdůraznit, že spolek Fantazáci si v rámci projektu nenárokuje žádné honoráře za odučené lekce a tréninky, vše nabídne zdarma.
Výtěžek z následných vystoupení bude poté věnován na charitativní účely, které budou projednány se všemi zúčastněnými v projektu. Přihlásit se do velkého charitativního projektu se zájemci mohou na telefonním čísle 737 375 626, nebo prostřednictvím elektronické pošty na adrese: ondrej.hasek@ fantazaci.cz.

Spolek Fantazáci vznikl v roce 2004 v Jeřišně. Tenkrát byl znám pod názvem Fantazy Video, protože vůbec prvním počinem této nápady hýřící party byl amatérský film. Už jejich první akce pod názvem Pohádkový les byla velice úspěšná. Od té doby zorganizovali Fantazáci řadu neotřelých projektů se zaměřením na charitu.

Krásnou akcí pro Kuře byla například stavba věže z lékařských špachtliček v roce 2008, do které se zapojilo pět základních škol. Připomeňme i obří kraslici z víček od PET lahví do sbírky Pomozte dětem. Velkým projektem byla i kniha Povídej mi, který spojil dohromady studenty a seniory z Domova důchodců v Havlíčkově Brodě.