„Cvičit se dá téměř se vším a kdekoli. Stačí najít pohodlný prostor, třeba si i pustit hudbu do sluchátek a začít. Osobně doporučuji různé kruhové tréninky, při kterých si lidé jsou schopní opravdu kvalitně procvičit celé tělo a zlepšit fyzičku. Pochopitelně ale záleží na konkrétním cíli každého jedince,“ podotýká třiadvacetiletý muž.

Jak se doma správně hýbat, ukazuje například prostřednictvím videí na svém facebookovém a instagramovém profilu. „Kromě toho tam zájemci najdou i několik zajímavých tipů na stravování,“ upozorňuje Piwko.

Dominik Piwko.Zdroj: osobní archivKoronavirus mu poměrně zásadně zasáhl do života. „Nemohu s klienty být v osobním kontaktu, učit je správnou techniku, kontrolovat je, zjišťovat potíže s pohybovým aparátem a na základě toho volit cviky. Je to i komplikace pro klienty samotné, protože mohou ztratit svou motivaci, své dosažené výsledky a vrátit se zpět na začátek. Vždy se ale dá najít nějaká cesta,“ pokračuje Piwko.

Jednou z nich je třeba telefon nebo Skype. „Snažíme se pokračovat v naší spolupráci. U stálých klientů to jde, protože vím, kde mají případné mezery. Spojujeme se jednou až dvakrát týdně. V případě jakýchkoliv obtíží ale okamžitě reaguji i kdykoliv jindy,“ říká humpolecký trenér.

Ozývají se mu ale i noví klienti. „Řeším s nimi teď především problémy se stravou, psychikou, motivací a podobně. Mým cílem je udržet je na pozitivní vlně,“ líčí Piwko.

O práci se nebojí. „Naopak si myslím, že lidé budou mít chuť na sobě zase začít pracovat. Právě po této pandemii by si mohli více uvědomit, že péče o naše zdraví je to hlavní a nejlepší prevencí proti nemocem, stresu a depresím, které jsou v dnešní době bohužel velmi časté,“ přemítá fitness trenér.

Volný čas teď využívá především ke vzdělávání. „Hodně čtu, zjišťuji si nové informace a pracuji na ještě lepších službách pro své klienty. Chci, aby měli maximální péči a dobrých výsledků dosáhli bez extrémních diet, depresí a jojo efektu. A samozřejmě chodím i do přírody. To je skvělý lék na stres a negativní myšlenky,“ uzavírá s úsměvem.