O všechna tři představení byl obrovský zájem. Vstupné bylo sice dobrovolné, ale všichni, kteří obě představení zhlédli, jistě vynaložených peněz nelitovali.

Tradiční akce k Světovému dni nedonošených dětí v Antonínově Dole, která připadá na 17. listopadu.
Kapli postavili vlastníma rukama. Každý rok je tu mše za nedonošené děti

Naopak, z hlediště byly slyšet salvy smíchu. Výkony většiny studentů byly až obdivuhodně přirozené. Do jednotlivých rolí se vžili natolik, že dokázali diváky doslova vtáhnout.

Excelentní výkony předvedli studenti ve všech klíčových scénkách obou filmů. Studentům nechyběla ani odvaha nacvičit například choulostivou postelovou scénku s Jaroslavem Duškem a Evou Holubovou, jejíž: „…mně je blbě, hlavně rychle a tiše,“ nemohlo chybět. Vynikající výkon předvedli i mladí herci, kteří se vžili do role rodičů Jiřího Mádla ve sci-fi komedii Probudím se včera.

Video: Úspěšná představení gymnazistů z Chotěboře.

Zdroj: Deník/Roman Martínek

Smíchem a potleskem diváci v chotěbořském kině nešetřili ani při scénce, kdy Jiří Kodet v Pelíšcích rozjede cholerický výstup kvůli sporu s dcerou o knedlíky a noky. „Kdo se ptal na tvůj názor? S kým si myslíš, že paseš krávy? Já ti dal život! To je tím, s kým se taháš. S nějakým anarchistickým bohémem, rudým bolševickým nokem!“

Vybrané peníze poslouží studentům na úhradu jejich maturitního plesu. Poslední vystoupení čeká gymnazisty v pátek 24. listopadu od půl sedmé večer v kulturním domě v Sobíňově.

Mohlo by vás zajímat: Vánoční trhy v Brodě zpestří živý betlém a tradice darování stromu

Zdroj: Deník/Štěpánka Saadouni