To jsou dvě hlavní investice města Přibyslav pro letošní rok.

„Co se týče dopravního hřiště, tak tam jsme už podepsali smlouvu s firmou Stavokomp. Bude stát kolem čtyř milionů korun," informoval starosta Martin Kamarád. Pro dopravní hřiště město využije areál poblíž budovy lesního družstva, kde v současné době už dětské hřiště je. Již nyní se tam často rodiče s dětmi učí jezdit na kole.

Vstup i pro nevidomé

Hrací plocha pro děti zůstane na místě zachována, ale přibude plocha zbrusu nová, která bude věnovaná dopravní výuce. Celý areál bude oplocený, navíc, jak upřesnil starosta, mají být v areálu dopravního hřiště v dlažbě zakomponovány i prvky pro nevidomé. Stavět se bude s pomocí dotací od firmy ČEZ a Kraje Vysočina. Plochu dopravního hřiště pokryje asfalt a dlažba. Nebudou chybět vyznačená parkoviště. Na hřiště povedou celkem čtyři vstupní branky, ovšem kvůli stavbě bude třeba pokácet dva stromy, což je podle starosty nutnost.

Dopravní výchova je v základní škole Přibyslav běžnou součástí výuky. „Rekonstrukce bývalé družiny v areálu základní školy, kam se bude stěhovat základní umělecká škola, je už schválená," upřesnil starosta Kamarád s tím, že projekt má Přibyslav připravený již dlouho.
Na stavbu vyhlásí město výběrové řízení. „Investice jsme podle předběžných propočtů odhadli asi na deset milionů korun, rádi bychom získali na stavbu dotaci," doplnil starosta. Cílem projektu je pře-stěhovat základní uměleckou školu z dosavadních nevyhovujících prostor do budovy základní školy, konkrétně do její nejstarší části, která pochází z 19. století. V budově bude třeba vyměnit okna a upravit strop.

Budova základní umělecké školy by měla být se sousední základní školou průchozí. „Žáci umělecké školy by tak mohli bez problémů ke svým hudebním produkcím využívat například školní divadelní sál," doplnil starosta.

Kromě těchto akcí plánuje město také opravy komunikací Hesovská a Pod Bramborárnou. Na stavbu vyhlásilo město výběrové řízení, obálky se jmény vítězů otevřou radní koncem dubna.