„V současné době čeká na dokončení stavba skladovacích prostor pro firmu Valeo o rozloze 2 800 metrů čtverečních. Skutečně se také plánuje výstavba nové haly se skladovacími prostory, ovšem o jakou firmu jde, zatím nezveřejním," řekl regionální ředitel CTPark Invest Humpolec Tomáš Novotný.

Zároveň podotkl, že i když Valeo otevře nové prostory, zřejmě nepočítá s výrazným nárůstem nových pracovních pozic. „Domnívám se, že firma se bude snažit spíše udržet stávající počet zaměstnanců," uvedl Novotný.

Podle slov starosty Humpolce Jiřího Kučery patří plánovaná nová hala k firmě BJS Czech, která už v této průmyslové zóně své zázemí má.

„Momentálně se jedná o zalesněný pozemek, který je ale vyčleněn v územním plánu. Investoři se stavbou čekali pouze na příznivější dobu," prozradil Jiří Kučera.

Rozšíří výrobu

Firma BJS Czech je dceřinou společností švédské společnosti BJS Group A.B. a vyrábí bílý lakovaný nábytek. Ředitel BJS Czech Radek Votápek potvrdil, že v současné době již započaly zemní práce.

„Jedná se o výstavbu závodu nové sesterské společnosti s názvem BJS Components. Ta se bude specializovat na výrobu nábytkových dílců ze surových dřevotřískových a MDF desek (středně zhuštěné dřevovláknité desky, které jsou alternativou masivního dřeva – pozn. red.)," objasnil Radek Votápek.

Hala o celkové ploše 6296 metrů čtverečních bude vybavena kotelnou, kancelářemi a šatnami pro zaměstnance. Projekt je koncipován tak, že se hala bude moci případně „stavebnicově" rozšiřovat. Pokud vše půjde podle plánu, bude stavba dokončena v prvním čtvrtletí příštího roku.

70 nových míst

„Po instalaci výrobní technologie bude zahájena výroba a poté postupně vznikne přibližně 60 až 70 pracovních míst," mínil Votápek.

Starosta Humpolce Jiří Kučera výstavbu nové haly v humpolecké průmyslové zóně vítá. „Investoři se k nám do Humpolce po dvou až třech letech opět vracejí. Navíc nabídnou další pracovní místa, což je pro místní dobrá zpráva," uzavřel Jiří Kučera.

Rimowa a Conteg

V pelhřimovské průmyslové zóně Lhotka nyní dokončila novou halu o rozloze 4100 metrů čtverečních na výrobu kufrů firma Rimowa. V celé zóně jsou už pozemky obsazeny, celkem tam pracuje 1500 lidí.

Na Lhotce chce novou halu o 6000 metrech čtverečních příští rok stavět také firma Conteg, která se kromě rozvaděčů zabývá i infrastrukturou datových center.

Aneta Slavíková