Pelhřimovsko – Silvestrovské katolické mše se konají většinou odpoledne. V Horní Cerekvi a Černovicích začínají v 15 hodin, v Pelhřimově, Humpolci, Pacově, Kamenici nad Lipou, Nové Cerekvi a Želivě pak v 16 hodin.

V Lukavci je začátek v 16.30 hodin a o půl hodiny později se věřící sejdou v Novém Rychnově. S úderem osmnácté hodiny začne obřad v Počátkách a Červené Řečici.

Druhou mši mají ještě v Humpolci, a to od 23 hodin. Božejov má mši už ráno od 9 hodin a po čtvrté hodině odpolední se pak v tamním kostele koná půlhodinová adorace.

Na Nový rok se katolíci i evangelíci sejdou většinou v čase pravidelných nedělních bohoslužeb. První ranní mše je v 7 hodin v Pelhřimově. Osmá hodina je dobou začátku bohoslužby v Humpolci, Černovicích, Počátkách, Novém Rychnově a Červené Řečici.

Následuje v 9 hodin druhá pelhřimovská mše a Lukavec, v 9.15 pak Nová Cerekev a po další čtvrthodině Pacov a Hořepník. V 10.30 je mše v Horní Cerekvi a Želivě, v 10.45 na Křemešníku a o 15 minut později v Žirovnici. Evangelíci slaví bohoslužby v 8.45 hodin v Pelhřimově a v 10.45 pak ve Strměchách.