„Je to jeden z prvků, který na vesnici patří. Lidé jsou na obecní rozhlas zvyklí a je to ten nejjednodušší způsob, jak informovat naše obyvatele,“ vysvětlil starosta Ľuboš Varhaník.

I když obec posílá SMS a nově používá aplikaci Česká obec, starší lidé spoléhají stále nejvíce právě na klasický obecní rozhlas.

Náklady budou přes milion korun. Pod Jamné totiž spadají ještě dvě místní části: Rytířsko a Lipina, obě několik kilometrů vzdálené. Rozhlas přitom v Jamném funguje už od padesátých let minulého století, zavedli ho tam poměrně brzy. „Bylo tu dost elektrikářů, kteří chtěli, aby fungoval,“ vzpomněl pamětník Josef Vomela.

Budova obecního úřadu ve Velkém Beranově.
Obchvat u nás výrazně zklidnil dopravu, říká starosta Velkého Beranova Pulicar

Co se povodňového plánu týká, v Jamném je mnoho rybníků, které zadržují vodu, žádná řeka tam ale neteče. „Povodně se nás netýkají, pokud se neprotrhne hráz,“ usmál se Vomela.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Jak ale starosta dodal, Jamné v minulosti povodně zasáhly. „Byl jsem až překvapen snímky, jak lidé stojí uprostřed vsi a mají po pás vodu. Nedokázal jsem si představit, kde se taková voda vzala,“ řekl při vzpomínce na fotky z roku 1985. „Je to Jamné, jsme trochu v jámě, kolem nás jsou kopečky, a i když tu nejsou významné toky, potůčky při vydatném dešti umí udělat paseku,“ uzavřel.