„Je to jeden z prvků, který na vesnici patří. Lidé jsou na obecní rozhlas zvyklí a je to ten nejjednodušší způsob, jak informovat naše obyvatele,“ vysvětlil starosta Ľuboš Varhaník.

I když obec posílá SMS a nově používá aplikaci Česká obec, starší lidé spoléhají stále nejvíce právě na klasický obecní rozhlas.

Náklady budou přes milion korun. Pod Jamné totiž spadají ještě dvě místní části: Rytířsko a Lipina, obě několik kilometrů vzdálené. Rozhlas přitom v Jamném funguje už od padesátých let minulého století, zavedli ho tam poměrně brzy. „Bylo tu dost elektrikářů, kteří chtěli, aby fungoval,“ vzpomněl pamětník Josef Vomela.

Co se povodňového plánu týká, v Jamném je mnoho rybníků, které zadržují vodu, žádná řeka tam ale neteče. „Povodně se nás netýkají, pokud se neprotrhne hráz,“ usmál se Vomela.

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: Deník

Jak ale starosta dodal, Jamné v minulosti povodně zasáhly. „Byl jsem až překvapen snímky, jak lidé stojí uprostřed vsi a mají po pás vodu. Nedokázal jsem si představit, kde se taková voda vzala,“ řekl při vzpomínce na fotky z roku 1985. „Je to Jamné, jsme trochu v jámě, kolem nás jsou kopečky, a i když tu nejsou významné toky, potůčky při vydatném dešti umí udělat paseku,“ uzavřel.