Fronta se tvoří ráno už půl hodiny před otevřením a nekončí do čtyř odpoledne, kdy je zavírací hodina. „Denně prodáme 1,5 tuny, před Velikonocemi jsme měli rekord dvě tuny. Najdou se tací, kteří kupují i desítky kilo. Odhaduju, že se domluví se známými a rozeberou si to,“ zmínil jednatel.

Například Marie Sýkorová sem jezdí jednou za čtrnáct dní, vždy vezme deset kilo. „Rajčata dám do sklepa a nezkazí se. Chuťově a vůní se nedají srovnat s těmi ze supermarketu. Část nákupu expeduju po rodině, frontu vždycky nějak přežiju, hlavně že máme v zimě nezpochybnitelné vitamíny,“ říká.

Rajčata nepodléhají rychle zkáze, protože jsou zralá. „Je v nich plně rozvinutý vitamin C, působí jako přirozený konzervant. Týdně sklidíme osmatřicet tun,“ zmínil Zahrádka.

Okolo sedmi tun prodají na místě, dalších sedm tun si vezmou menší obchodníci v Třebíči, Náměšti, Jaroměřicích, Budějovicích, Znojmě, Dačicích i v Brně. Hlavní část produkce kamiony odvážejí do centrálního skladu, kde rajčata zabalí a pak rozvezou do marketů po Česku. „Okýnko přímo u skleníku bereme jako vstřícný krok místním lidem, chceme mít dobré jméno,“ zmínil Zahrádka.

Místní jahody

Je mu jasné, že jakmile se roznese zpráva, že se farma chce dál rozvíjet a stavět vedle obřího skleníku další pro hektar jahod a pro papriky, i tyto výpěstky lidé vezmou útokem, jakmile je farma dá do volného prodeje. „V Česku jsou v zimě na trhu jen jahody z Maroka a Španělska. Rychle se kazí, nejsou moc dobré. Naše budou chuťově jinde, stejně jako rajčata,“ uvedl Zahrádka.

Už teď ví, že odbyt u obchodníků najde. Vzhledem k tomu, jak dlouho trvá získat stavební povolení, však nechce zatím upřesnit termín, kdy si sem lidé budou moci přijet i pro čerstvé jahody a papriky. „Přemýšlíme rovněž o okurkách, není však úplně jednoduché je pěstovat,“ podotkl.

Vody je zatím dost

Nyní po půl roce provozu lze říct, že záměr, postavit u Třebíče největší skleník Vysočiny, byl správný. V této souvislosti se nabízí otázka, jak to ve skleníku mají s vodou na zalévání, když v současnosti panuje nebývalé sucho.

Na Farmě Kožichovice totiž využívají dešťovku, kterou svádějí ze širšího okolí. Čistí ji, upravují a k rostlinám dopravují po kapkách. Napršenou surovou vodu soustředí v zakryté nádrži vedle skleníku hned za prodejním okýnkem. Na plachtě je patrné, že je nádrž poloprázdná. „V létě bude v provozu jen menší skleník, ten hlavní vyklidíme, vyčistíme a osázíme novými rostlinami. Srážkové vody letos moc není, ale zatím stačí. Pokud připočteme letní útlum, předpokládáme, že na podzim bude zálivky dost,“ dodal Leoš Zahrádka.