Scény vystřižené jako z akčních filmů předváděli o víkendu kaskadéři, kteří do Havlíčkova Brodu přijeli s představením Monster Truck Show.

„Letos začínám již třináctou sezonu. S představením jezdíme po celé České republice a Slovensku," uvedl kaskadér a tvůrce celé show Tomáš Zelenay. Ten podotkl, že ročně zvládne více než dvě stě vystoupení. „Několik let jsem dělal artistu v cirkusu. Jednou jsme vystupovali v Německu a podobnou automobilovou show jsem tam viděl, takže jsem si řekl, že to zkusím," vysvětlil Zelenay. Ten dodal, že za tu dobu již stihl zničit více než pět tisíc aut.

Desítky diváků

Hodinové představení se velmi líbilo i malému Adamovi, který na parkoviště v ulici Chotěbořská, hned vedle letního koupaliště, přišel společně s babičkou a maminkou Ivanou Borovskou. „Nejvíce se mi líbily ty velký auta," řekl Adam. Jeho maminka potvrdila, že představení rozhodně stálo za to. „Hodně chodíme na procházky do přírody, takže tohle je alespoň nějaká změna," pokračovala Borovská.

Kaskadéři během každého představení zničí minimálně dvě auta. „Na každém plakátu máme proto informaci, že přijímáme stará auta. Hodně také spolupracujeme s vrakovišti," konstatoval Zelenay. Ten podotkl, že některé kaskadérské cviky jsou velmi náročné a vyžadují přípravu. „Na trénink však nezbývá mnoho času. Každý týden někde vystupujeme, přičemž v daném městě stihneme hned několik vystoupení. Z toho důvodu odpočíváme hlavně v zimních měsících," uvedl Zelenay. Ten zároveň pozval všechny lidi na další vystoupení, které se v Havlíčkově Brodě uskuteční již v pondělí od 17 hodin. „Poté se přesouváme do Jihlavy a pak do Žďáru nad Sázavou," vyjmenoval Zelenay.

Součástí představení je i jízda takzvaným monster truckem po starých vozech. Kaskadéři mají hned dva takové vozy, které při svých vystoupeních využívají. Na konci představení putují rovnou do šrotu.