Notoricky známý příběh z 16. století nabídne divákům rozšíření jejich vlastních znalostí anglických dějin. Do života krále Jindřicha VIII. se připlete šest zákonných manželek a nespočet dalších žen. Možná někdo z návštěvníků nočního divadla pozná v některých postavách svého známého, ovšem herci z dačického souboru zdůrazňují, že taková podobnost je čistě náhodná. Jde přece o hru z historie.

Hlavní je pobavit

V představení, jak jeho autoři říkají, je také zbytečné hledat hlubokou filozofii. Hlavním cílem divadelního souboru je totiž pobavit publikum. A to se dačickému souboru daří již bezmála 130 let, kdy hraje téměř bez přestávky.

„Romantickou atmosféru, ve které se divadelní představení devíti hereček a padesátičlenného komparsu bude konat, navíc dokreslí noční obloha a nasvícený zámek. Milovníci divadla si tak určitě odnesou příjemný zážitek," prozradila vedoucí odboru kultury města Žirovnice Věra Daňhelová.

Hostující spolek je novinkou

Podobné venkovní představení hostujícího ochotnického divadelního spolku je pro Žirovnici novinkou. „V našem městě působí hlavně domácí Divadelní spolek Žirovnice, který pravidelně vystupuje na místních akcích a na jevišti místního zámeckého přírodního divadla," objasnila Věra Daňhelová.

Na jevišti tohoto přírodního divadla se pravidelně během letních měsíců konají kulturní akce, jako například Slavnosti žirovnického jednorožce či letní kino. Zmíněný Divadelní spolek Žirovnice tu každoročně sehrává generálku, premiéru, jednotlivá představení a nakonec i derniéru své aktuální divadelní hry.