Pelhřimovsko nabízí dvě místa s dalekým výhledem, konkrétně Pípalku na Křemešníku u Pelhřimova a rozhlednu Orlík u Humpolce.
Se stejným počtem přichází i Jihlavsko, kde se o přízeň hlasujících bude ucházet Vyhlídková věž parku Gustava Mahlera v Jihlavě a Oslednice u Telče.

Třebíčsko má v anketě pět želízek v ohni. Nejoblíbenější rozhlednou se může stát rozhledna Mařenka, rozhledna na Pekelném kopci u Třebíče, vodárna Kostelíček na Strážné hoře v Třebíči, Rozhledna Babylon u Kramolína i rozhledna u Ocmanic u Náměště nad Oslavou.

Největší zastoupení vyhlídkových míst v anketě má Žďársko. Nabízí rozhlednu Rosičku u Sázavy, rozhlednu na vodojemu Rubačka u Velkého Meziříčí, ve stejné lokalitě také rozhlednu na Fajtově kopci, vyhlídkovou věž v areálu Šiklův mlýn, rozhlednu Karasín u Bystřice nad Pernštejnem a rozhlednu Horní les u Víru.

Hlasování je možné pouze elektronicky na e-mailovou adresu rozhledna-anketa@centrum.cz. Konkrétní informace o rozhlednách včetně fotografií lze najít na webových stránkách http://rozhledny.webzdarma.cz/vysocina.htm.