„Strojvedoucí utrpěl při srážce lehké zranění," uvedl mluvčí. Na místě zasahovali hasiči a policisté. Pro osobní automobily byla podle policie neprůjezdná silnice první třídy z Českých Budějovic na Veselí nad Lužnicí. Místní záplavy se podle Bajcury objevili také na Českokrumlovsku.

Stromy padaly kvůli bouřce také na Vysočině, hasiči tam do 18:30 vyjížděli ke čtyřem případům. „Na silnici od Hněvkovic na Havlíčkobrodsku směrem k dálnici D1 uvízlo osobní auto mezi dvěma padlými stromy," uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová. Na jihu Čech hasiči kvůli bouřce zasahovali hlavně na Českobudějovicku, Českokrumlovsku a Táborsku.

Výstraha před velmi silnými bouřkami s vysokým stupněm nebezpečí platí od sobotních 15:00 do nedělních 06:00 pro Středočeský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj, Prahu a Vysočinu. Po stejnou dobu hrozí podle meteorologů také silné bouřky s nízkým stupněm nebezpečí v Karlovarském, Plzeňském a Ústeckém kraji a od sobotních 18:00 do nedělních 08:00 i v Jihomoravském, Zlínském, Olomouckém a Moravskoslezském kra­ji.