V šestnáct hodin potom následuje slavnostní vernisáž výstavy nazvané Sametová revoluce 1989 -2019, která bude k vidění do 24. listopadu ve vstupní síni radnice. Výstavou provede Eva Melmuková a program opět zpestří svým vystoupením Evžen Mašát. "Po celý den bude na náměstí takzvaný Svobodný autobus, v němž budou vystaveny výkresy žáků ZUŠ Telč na téma svoboda. Autobus zajišťuje Spolek pro navrácení sochy TGM do Jihlavy," sdělila Věra Peichlová z telčské radnice.

Akce budou pokračovat v neděli 17. listopadu, kdy se v Univerzitním centru Telč uskuteční Studentský festival, a to ve spolupráci s GOB a SOŠ Telč. "U příležitosti Dne studentstva se akademická půda Univerzitního centra stane místem pro zamyšlení, diskusi i zábavu. Studenti škol s působností v Telči představí svoje studijní práce a osobitý pohled na historické události dvacátého století. Návštěvníci budou mít možnost zapojit se do veřejné diskuze, ale zároveň se přesvědčit, že věda, stejně jako historie, může být zábavná," řekl ředitel univerzitního centra Jaroslav Makovec.

Začíná se o půl desáté dopoledne, připravena je vernisáž několika výstav a projekce filmu Vyšší princip s doprovodným slovem. Odpolední program od 13.30 hodin odstartuje Science slam – Vědecká show studentů Masarykovy univerzity. Následovat bude kulturní vložka studentů telčského gymnázia a v 17.11 hodin bude na programu uctění památky studentů u nově vysazené lípy k 30. výročí sametové revoluce v zámeckém park. Po celý den budou v areálu univerzitního probíhat výstavy, retro koutky a diskusní fóra a neformální setkávání nejen pro pamětníky.

K oslavám 17. listopadu se GOB a SOŠ Telč připojí i dalšími akcemi. Na pátek 8. listopadu mají v plánu besedu s Petrem Placákem a promítání filmu k roku 1989. Také 25. listopadu bude beseda a promítání tematického filmu. Chybět nebudou ani výstavy.