Poutavou a zajímavou přednášku s diapozitivy a hudbou o své cestě na ostrov Madeira si připravil mladý cestovatel David Myslivec.

„Na Madeiře jsme byli s kamarádem Petrem v roce 2013, zrovna v době kdy v Česku byly velké záplavy," prozradil David. Svou cestu pojali mladíci takříkajíc nízkorozpočtově. Na kouzelný ostrov si s sebou vezli plné krosny polévek v sáčku a českého salámu. „Madeira je krásná, ale kdybych věděl, jak vypadá cesta letadlem, tak by si letenku asi nekoupil," podotkl David.

Madeira je totiž jedním z deseti nejnebezpečnějších letišť na světě. „Je to díky vzdušným proudům a nevyzpytatelným větrům, které dovedou s letadlem pořádně házet. Jakož i krátké letové dráze, která měla v minulosti jen 1600 metrů. Až poté, co na ní došlo k neštěstí, ji v roce 1977 prodloužili o dalších 200 metrů," popsal David začátek cesty. Stavitelé letiště kvůli prodloužení zasypali část zálivu a postavili piloty vysoké 57 metrů. Přistávání na Madeiře je jen pro silné nervy, piloti, kteří zde létají a mají specifické pilotní zkoušky.