Režim dopravy doprovázející modernizaci zmíněné silnice mezi Olešnou a Strměchy na Pelhřimovsku se změní z částečné na úplnou uzavírku. „Neprůjezdný bude konkrétně úsek Olešná – křižovatka Rybníček, a to v termínu od 1. července do 6. září. Důvodem je komplikované zajištění návazných prací s využitím stávajícího materiálu v dopravně komplikovaném místě. Druhý aspekt, který se promítl do změny režimu organizace dopravy, je zohlednění maximální bezpečnosti v místě stavby,“ uvedla k úpravě dopravního omezení Jitka Svatošová z tiskového oddělení Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Podle informace, které jsou na webových stránkách Kraje Vysočina, budou přes prázdniny objízdné trasy pro osobní auta a nákladní vozidla do 7,5 tuny nově vedeny obousměrně po trase Rybníček – Chvojnov – Služátky – Pelhřimov. V noci z 30. června na 1. červenec dojde k přeznačení tras. „Zdržení na objízdné trase je pouze několikaminutové oproti původní trase. Stejnou trasu budou moci využít i dálkové autobusy. Zajištění autobusových linek pro Plevnici a Olešnou je zajištěno, ke změně jízdních řádů nedochází,“ doplnila aktuální zprávu Jitka Svatošová.

Nákladní doprava nad 7,5 tuny je vedena po trase Pelhřimov – Humpolec – Větrný Jeníkov – Jihlava. Modernizovaný úsek silnice II/602 mezi Olešnou a Strměchy by měl být zprovozněn v říjnu letošního roku.