V noci ale zase citelně přimrzne. „Nejnižší noční teploty budou minus pět až minus osm stupňů,“ uvedla k předpovědi počasí pro Vysočinu na noc z pondělí na úterý Jitka Kučerová z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu. Nejvyšší denní teploty budou od jednoho do čtyř stupňů nad nulou.

Ve středu 25. března bude ještě mrazivěji než v úterý, v noci od minus pěti do minus devíti stupňů. Ve dne pak od jednoho do pěti stupňů nad nulou. Během dne začne od jihovýchodu přibývat oblačnosti, odpoledne a večer může slabě pršet, v polohách nad pět set metrů sněžit.

Od čtvrtka se začnou noční mrazy zmírňovat a přes den oteplovat. V noci ze středy na čtvrtek bude v regionu už jen do minus čtyř stupňů, odpoledne mezi pěti a devíti stupni Celsia.

V pondělí ráno hlásilo všech pět profesionálních stanic na Vysočině mráz. Nejvíce klesla rtuť v teploměrech v Přibyslavi, kde bylo minus 7,8 stupně Celsia, při zemi dokonce minus 10,5 stupně. Na stanici v Přibyslavi mrzlo i celou neděli, nedělní teplotní maximum tam bylo minus 0,2 stupně Celsia.

Minimální teplota v noci

Profesionální stanice na Vysočině Neděle 22. 3. Pondělí 23. 3.
Košetice -5,0 °C -6,7 °C
Kostelní Myslová -5,7 °C -7,2 °C
Přibyslav -5,2 °C -7,8 °C
Náměšť nad Oslavou -4,0 °C -5,2 °C
Dukovany -3,7 °C -4,8 °C
zdroj: ČHMÚ