Vlček je první místopředseda hnutí STAN, téma průmyslu a obchodu je mu blízké, dlouhodobě se zajímá zejména o energetiku. Mimo jiné o dostavbu Dukovan. „Ministerstvo průmyslu a obchodu svého schopného ministra má a to Josefa Síkelu. Když se stane eurokomisařem, v rámci našeho hnutí se k tomu postavíme čelem tak, abychom ten vlak, který jsme velmi rychle rozjeli, nepřibrzďovali,“ řekl v pondělí odpoledne Lukáš Vlček Deníku.

Nabídku na pozici ministra zatím nedostal, ale zvažoval by ji. „Jsem přece jen první místopředseda a ten se musí umět k takové otázce postavit čelem,“ řekl.

Spekulace na téma ministerské židle pro Lukáše Vlčka přichází téměř na den přesně po dvou letech, kdy se jeho jméno spojovalo s vedením ministerstva vnitra. STAN tehdy řešil korupční aféru svého člena Petra Hlubočka, v jejímž důsledku rezignoval ministr školství Petr Gazdík. Nějaký čas se uvažovalo, že by jeho pozici zaujal stávající ministr vnitra Vít Rakušan a volný post převzal právě Vlček. Poslanec z Vysočiny se i tehdy do popředí zájmu celostátních médií.