„Naposledy jsme se tomu věnovali přibližně před rokem. Tehdy jsme se dohodli, že ponecháme koncovou cenu pro spotřebitele, i když stát snížil DPH. Roční spotřeba vody je přibližně pětatřicet kubíků na občana. Podle mého názoru je třeba cenu opět navýšit,“ řekl Jan Brožek s tím, že navrhuje cenu čtyřiatřicet nebo pětatřicet korun u obou položek.

S tím však někteří zastupitelé nesouhlasili. „Vidím problém v tom, že někde voda teče špatně, někde mají septiky. Prostě jsem pro cenu nezdvihat,“ sdělil zastupitel František Průša.

Podle Petra Vyhnálka budou mít letos lidé existenční potíže, takže by cenu nechal tak, jak je.

Roční spotřeba vody byla v roce 2019 v Černovicích přibližně sedmasedmdesát tisíc kubíků. Václava Šenoltová by vodné a stočné zdražila, i když je to podle jejích slov nepopulární krok. „Peníze ale město potřebuje,“ poznamenala Šenoltová.

Podle informací černovického starosty má město ve vodovodech a kanalizacích velký vnitřní dluh. „I kdyby byla cena osmdesát korun, pořád to bude pod náklady,“ prohlásil Brožek.

Zvýšení ceny za vodné a stočné nakonec v Černovicích neprošlo. Tamní obyvatelé tak za vodu v letošním roce zaplatí dvaatřicet korun.