Parkování v Kámeně omezuje nové dopravní značení. U obou stran tamního parkoviště přibyly značky zákazu vjezdu nákladních automobilů nad tři a půl tuny. „Značky se zákazem vjezdu jsou na parkovišti umístěné zhruba měsíc,“ popsal novinku starosta obce Kámen František Hofman.

S novým nařízením i jeho dosavadním výsledkem jsou zástupci obce spokojeni. „Zákazy plní svůj účel. Ihned po instalaci značek se to projevilo v úbytku velkých nákladních aut, která dříve stála na parkovišti,“ doplnil starosta Hofman.
Právě vzrůstající množství nákladních aut, která parkovala přes noc na parkovišti u hlavní silnice, a hlavně nepořádek u parkovacích míst, vedl k odhlasování nových zákazů. „Běžně jsme se setkávali se situací, kdy na parkovišti přes noc stálo třeba pět nákladních aut,“ popsal předešlou situaci starosta.

Nově vzniklé omezení zastupitelé projednávali během letošního roku. Projednával se návrh umístění značek, jejich výsledná podoba i způsob instalace. „Zákazy se vztahují na noc a pro velké kamiony,“ vysvětlil Hofman s tím, že hlavním problémem bylo podle jeho slov právě noční parkování.

Samotné instalaci nových značek předcházela řada úředních jednání. „Proběhlo jednání s Městským úřadem v Pacově, s odborem dopravy. Příslušnou dobu zde visela i vyhláška,“ dodal starosta František Hofman.

Nákladní automobily přinášely v minulosti větší zátěž pro samotnou plochu parkoviště. Podepisovalo se to částečně i na jeho stavu a nutnosti občasných oprav. „Dlouhodobě se snažíme zachovat dobrý a vyhovující stav parkoviště. V případě nutnosti přistupujeme k průběžným opravám,“ uzavřel starosta. Žádná výraznější rekonstrukce parkoviště do současné doby nutná nebyla.

Prostory parkoviště spadají do vlastnictví obce Kámen. Během turistické sezóny jsou pak pronajímány a parkování je zde ve vyhrazené době zpoplatněno.