V roce 1993 potomci rodiny Hradeckých společně 
s dalšími společníky obnovili tradici založením společnosti J. Hradecký, čímž skončila část společné historie s dnešními Pacovskými strojírnami.
Která z těchto dvou pacovských firem má ale na 140. výročí od svého založení větší nárok? „Zaregistrovali jsme nějaké snažení ohledně 140. výročí ze strany Pacovských strojíren, myslím si ale, že je to na zvážení. Dokonce bych řekl, že Pacovské strojírny nemají na takovéto výročí nárok," popsal svůj názor na věc Pavel Vaněk 
z obchodního oddělení firmy J. Hradecký, kde pracuje kolem dvou desítek lidí.

Jak ale řekl Ludvík Ješátko, generální ředitel Pacovských strojíren, firma má nejstarší historické údaje potvrzené od potomků rodiny Hradeckých. „V rámci tohoto výročí připravujeme pro své zaměstnance a pro lidi z řad veřejnosti kroniku. Nejstarší historické údaje, které dokazují, že počátek výroby 
v Pacovských strojírnách sahá až do roku 1876, nám potvrdila i dcera posledního majitele firmy Zuzana Kalinová, rozená Hradecká," prohlásil Ješátko.

Dodal také, že Pacovské strojírny, které dnes zaměstnávají na 250 lidí, mají v trezoru dokonce i zakládající listiny firmy.

Na společné oslavy výročí se zmíněné dvě pacovské firmy, zaměřující se shodně například na výrobu technologií pro pivovary, nechystají. „Dříve jsme s Pacovskými strojírnami úspěšně spolupracovali. Jak se tam ale vystřídali někteří lidé, společné a úspěšné vazby se z jejich strany zpřetrhaly. Veškerá komunikace mezi námi tedy skončila," podotkl Pavel Vaněk.

Pracovníci Pacovských strojíren nechají veřejnost díky oslavám nakouknout pod své ruce. „Zhruba v září se chystáme uskutečnit den otevřených dveří, kdy si budou moci rodiny našich zaměstnanců a možná i další lidé prohlédnout výrobní prostory firmy," přiblížil chystanou akci Ludvík Ješátko.

I firma J. Hradecký uvažuje významné jubileum svým zaměstnancům, jejich blízkým i ostatním nějak připomenout. „Jsme malá firma, takže žádnou velkou akci nejspíš chystat nebudeme. Určitě ale vytvoříme vzpomínkový materiál," vzkázal Pavel Vaněk.