„V provozu je hlavní zděná budova s kapacitou asi sto třicet míst. Část areálu s chatami a stany má pronajaté nový nájemce. Rekonstruuje tam sociální zařízení. Přibude tam také jeden nový bungalov s ubytovací kapacitou. Opravu potřebuje i hlavní budova a další části areálu, bohužel nejsou peníze. Snažili jsme se získat dotaci, ale nevyšlo to. Plány na velkou proměnu areálu tak zatím ztroskotaly," řekla starostka TJ Sokol Bedřichov Liběna Menšíková. Doplnila, že kemp se budou snažit zachovat i přes zmíněné finanční problémy. „Zájem o kemp by byl, lidem se toto místo líbí. Vše bohužel brzdí nedostatek peněz na rekonstrukci. Také místní lidé jsou rádi, že se místo neproměnilo v ráj heren a parkoviště pro kamiony," dodala Menšíková.

Rekonstrukce se letos na jaře nevyhnula ani kempu Velkopařezitý v Řásné u Telče. „Během března a dubna se podařilo zmodernizovat objekt penzionu, hlavně společenskou místnost, kuchyňku a sociální zařízení. Už to bylo potřeba, vždyť zařízení penzionu bylo staré třicet let. Podařilo se opravit i restauraci. Vše nyní odpovídá požadavkům, na které jsou klienti zvyklí jinde," vyjádřil se správce kempu Eduard Jakwerth.

Lidé si nyní objednávají letní pobyty a na hlavní sezonu od konce června do začátku září už jsou chatky v řásenském kempu obsazené z 85 procent. „Zájem o dovolenou strávenou v chatkách lidé mají, hlavně Češi. Ochabuje spíše zájem stanařů a lidí s karavany, je odvislý od počasí. Už teď během prodloužených květnových víkendů jsme tu měli spoustu ubytovaných, sezona se rozjíždí dobře. Jsou tu školní výlety, konají se tu pravidelné víkendové akce," uvedl Jakwerth. Doplnil, že naopak velmi mizerná byla zimní sezona. Kvůli nedostatku sněhu se v areálu vystřídaly jen dvě školy. Ceny za ubytování a další služby zůstávají v kempu stejné jako v předchozích letech.

Lidé mohou využít i menší veřejné tábořiště u Lhotky, které se nachází jen pár kilometrů pod nejvyšším kopcem Českomoravské vrchoviny Javořicí. O tábořiště s kapacitou padesáti se stará obec.

„K jednomu původnímu indiánskému teepee nyní přibyla další dvě. Jsou pro ty, kteří tam chtějí přespat, případně se schovat před nepříznivým počasím a podobně. Nic jiného se tam nezměnilo," řekl starosta Lhotky Jan Janoušek s tím, že o toto tábořiště u lesa je mezi lidmi velký zájem. „Přes léto bývá obsazené. Táborníků dokonce přibývá. Jsou mezi nimi i lidé, kteří na toto místo jezdí čtyřicet let," doplnil další informace Janoušek. I v tomto případě zůstávají ceny za kempování stejné.

Ve Lhotce je k dispozici ještě jedno menší tábořiště, které se nachází na zahradě Turistatku Javořice. Stanovat se dá třeba i na břehu u rybníka Roštejn hned za Telčí.

ZUZANA MUSILOVÁ