„Muže se podařilo vypátrat v pátek večer v Brně," oznámila v sobotu odpoledne policejní mluvčí Dana Čírtková.

Jaroslav Kalvoda se nestal obětí trestného činu. „Ani sám se podle toho, co víme, ničeho nedopustil," podotkla Dana Čírtková. Spekuluje se tak, že za zmizením policisty mohou být problémy v osobním životě.

O případ se zajímá Generální inspekci bezpečnostních sborů. Kalvoda se ale s největší pravděpodobností bude zpovídat jen z kázeňského prohřešku u svého nadřízeného za nenastoupení do služby.

Po šestadvacetiletém muži z Kundratic bylo vyhlášeno celostátní pátrání 3. ledna. Ve středu 2. ledna ráno mu končila služba, a to ho naposledy viděl jeho nadřízený Zdeněk Kubík, vedoucí žďárského dopravního inspektorátu.

Podle jeho vyjádření s ním Kalvoda komunikoval ještě ve středu pozdě večer, když odpovídal na Kubíkův vzkaz kvůli pracovním záležitostem s tím, že neměl přes den mobilní telefon u sebe a že ve čtvrtek v práci věc spolu vyřeší.

Zpráce odjel Jaroslav Kalvoda ve středu ráno ve svém soukromém voze, stříbrném autě Škoda Felicia. Od té doby o sobě rodině nepodal zprávu. Auto se našlo odstavené v lese nedaleko vesnice Rozsochy.

Rodina v obavách ve čtvrtek 3. ledna kontaktovala policii. Jaroslav Kalvoda byl od té doby oficiálně pohřešován.

Policisté provedli rozsáhlá pátrání, v akci byl zapojen vrtulník s termovizí, policejní psovodi, pomáhali i hasiči. „Důkladně jsme prohledali okolí Domanínského rybníka," připomněla vysočinská policejní mluvčí Dana Čírtková.

S pátráním po pohřešovaném policistovi pomáhalo na Bystřicku policii asi dvacet hasičů – dvě profesionální jednotky a tři týmy dobrovolných hasičů.