Všichni tři nově jmenovaní vedoucí patří mezi velice zkušené policisty, kteří již prošli řadou řídících pozic. Měli by zejména pokračovat v dobré spolupráci s představiteli místních samospráv. „Neméně důležité bude dokázat adekvátně reagovat na aktuální vývoj v oblasti bezpečnostní situace a v oblasti veřejného pořádku tak, abychom udrželi náš kraj mezi nejbezpečnějšími regiony republiky,“ doplnil krajský policejní ředitel Miloš Trojánek.

Vedoucím územního odboru Jihlava se tak stal pětačtyřicetiletý plukovník Aleš Indra, který je u policie od 1. prosince 1993. Do loňského roku byl vedoucím odboru pořádkové policie Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

V Pelhřimově je nyní vedoucím územního odboru dvaačtyřicetiletý plukovník Petr Petr, který dosud působil jako vedoucí územního odboru Jihlava. U policie je od prosince 1995.

Ve Žďáru nad Sázavou se pak stal vedoucím osmapadesátiletý plukovník Miroslav Stárek, který byl dříve zástupcem vedoucího tamního územního odboru. Policistou je již od 1. října 1984 a za dobu svého působení prošel řadou pozic v rámci struktury policejního sboru.

Jedna z letošních nehod. Dopravní nehoda linkového autobusu s kamionem na křižovatce silnice II/602 a II/351 mezi Vysokými Studnicemi a Řehořovem.
Na Vysočině zemřelo loni při dopravních nehodách pětatřicet lidí