Součástí akce je rovněž i kampaň UNICEF, což je zkratka pro Dětský fond Organizace spojených národů. UNICEF pořádá kampaň na podporu očkování dětí v rozvojových státech. Běžci na přibyslavský půlmaraton vyběhnou 27. května.

„Vycházíme ze skutečnosti, že Přibyslav znají mnozí lidé jen jako jedno 
z vyjmenovaných slov, poslední místo pobytu vojevůdce Jana Žižky nebo jako domovinu oblíbeného pribináčka," konstatovala za hlavní pořadatele běhu Zuzana Siwková ze společnosti ACO.

Jak dodala, jedná se v tomto případě o zajímavý sportovně-humanitární projekt, do kterého se zapojuje rovněž přibyslavská mlékárna Savencia F§D 
s francouzským vlastníkem.

„ACO se již roky angažuje v různých charitativních projektech, a toto je jeden 
z nich," zdůraznila Siwková.

První ročník půlmaratonu ACO Přibyslav běh 2017 se bude konat v sobotu 
27. května od 8 do 16 hodin v areálu přibyslavského městského sportoviště stejně jako u místního koupaliště a na přibyslavské cyklostezce. Závod je určený jak zkušeným sportovcům, tak amatérům.

Hlavní závod jednotlivců měří 21,1 kilometru. Dále se běžci mohou zúčastnit štafetových běhů a dětských závodů.

„Na závody dospělých je třeba se s organizačních důvodů registrovat. Už nyní se přihlásilo asi dvacet pět běžců. Na dětské závody není registrace nutná. Většina běžecké trasy povede po asfaltu," upřesnila Siwková. Doplnila, že organizátoři tento první ročník spojí s humanitárním projektem organizace UNICEF.

Do tohoto projektu se zapojil i Dětský domov v Humpolci. „Projekt se jmenuje Adoptuj panenku, zachráníš dítě. Obyvatelé dětského domova společně se zaměstnanci společnosti ACO ušili celkem sedmnáct panenek, které budou na závodech při doprovodném programu prodávat. Jedna panenka stojí šest set korun, výtěžek prodeje putuje organizaci UNICEF, která 
za utržené peníze zaplatí dětem v rozvojových zemích očkování proti smrtelným nemocem. Každá panenka představuje skutečné dítě, jemuž očkování pomůže," vysvětlila záměr prodeje panenek Siwková.

Nebude chybět ani kulturní program, kde návštěvníkům zahraje kapela hendikepovaných hudebníků The Tap Tap z Jedličkova ústavu v Praze. Firma ACO současně připravila den otevřených dveří.