„Mně to přijde hrozné, je to tu rozbagrované už několik měsíců a nevypadá to zrovna hezky, o bezpečí nemluvě,“ nechala se slyšet jedna z obyvatelek sídliště, jež si však nepřála být jmenována. Další stížnost doputovala i do městského diskusního fóra. Podle radnice se však s dokončením akce v letošním roce už nepočítá.

Ohledně úprav hřiště byli úředníci obyvateli Vodojemu osloveni již loni. Po obhlédnutí lokality a návrhu financování byla navržena i budoucí podoba plochy. Měl být vytvořen nový mlatový povrch, vyměněny ploty a částečně dodáno i oplocení nové.

„V dubnu započaly přípravné práce, a jelikož souhlas nebyl udělen ode všech dotčených vlastníků sousedních pozemků, byly veškeré přípravné práce pozastaveny. Vzhledem k novým požadavkům přípravy záměru, realizace v roce 2018 probíhat nebude. Ve věci rozhodnutí o realizaci proběhne v září další jednání na místě samém, a to z důvodu analýzy zájmu občanů o realizaci v dalších letech,“ sdělila k tomu komunitní koordinátorka města Radka Remarová.