Nejrychlejší muž kategorie nad 30 let byl v cíli tratě na 28,7 km překvapivě dřív než všichni účastníci kategorie 19 až 29 let a vítěze této kategorie Kadlece porazil o 1:22 minuty!

Závodů v osmnácti kategoriích se zúčastnilo 170 závodníků. „Čekali jsme jich trochu víc, ale závody cross country přece jen tolik netáhnou jako maratony. A pak taky mezi závodníky už v této době panuje únava z náročné sezony," řekl Václav Hunal, ředitel závodů.

Pořadatelem populárních závodů v obci čtyři kilometry od Pelhřimova byl cyklistický oddíl Cyklo hobby TJ Sokol Rynárec.
„Už by měli spíš vyhrávat ti mladší," prohlásil v cíli s trochou nadsázky Pavel Bartoň, jemuž se kolo stalo velkým koníčkem. Ročně na něm ujede kolem deseti tisíc kilometrů. Letos má v nohách pětadvacet závodů, z toho sedm vítězných. Ten rynárecký potvrdil jeho triumf v pořadí seriálu Vysočina MTB Cup.

„Samozřejmě jsem spokojený. Jelo se mi dobře, bez větších krizí. Trať byl suchá a tvrdá, vyšlo počasí, dobrá byla organizace, takže to odsýpalo. Abych pravdu řekl, před startem jsem si moc nevěřil, závody v Rakousku mě minulý týden stály dost sil. Rozjel jsem se však dobře, což bylo příjemné zjištění. Podzimní závody moc rád nemám, není tolik času na trénink a někdy už není kde brát. Nějaké síly ale ještě jsou, za týden jedu další závody v Humpolci," svěřil se sedmatřicetiletý instalatér.
K celkově vynikající atmosféře přispělo ideální počasí, novinkou bylo zavedení dalších dětských kategorií. „Vrátili jsme se k nim po dvou letech a myslím, že je to cesta správným směrem. Mladí musí mít příležitost k aktivnímu pohybu. Myslím, že se nám letošní ročník povedl, všichni si pochvalovali spád akce, nikde nebyly žádné prostoje a náročný harmonogram byl dodržen. Závodníci ocenili, že se v krátké době na našem webu objevily kompletní výsledky všech kategorií," pochvaloval si Václav Hunal.

Pořadatelé pamatovali i na pestrý doprovodný program. Po závodech se uskutečnila tombola, byla vyhlášena Miss bike.

Výsledky – muži elite, 28,7 km (19-29 let): 1. Kadlec (ČS Specialized Junior MTB team) 1:03:35,42, 2. Mikolášek (Velosport Valenta Scott team) -1:14,62, 3. Pokorný -2:06,75, muži expert, 28,7 km (30-39 let): 1. Bartoň (Dlouhá Brtnice) 1:02:13,42, 2. Kníže (Prodoli Racing team) -13,51, 3. Němec (Vokolek-cycling team) -2:23,44, ženy 23 km: 1. Němcová (Uniqua Jihlava) 1:02:49,22, 2. Stunová (BB Cyklosport Superior) -3:59,95, 3. Kolářová (Velosport Valenta Pelhřimov) -5:43,81.

Vladimír Zemánek