Takovéto zázemí by mohlo podle Marcely Kratochvílové z novoměstského odboru investic a správy majetku vzniknout například v ulici Německého v blízkosti domu s pečovatelskou službou. „V lokalitě je již v současné době umístěno oplocené dětské hřiště, hřiště na fotbal, volejbal a nohejbal. Součástí je i koš na basketbal a stůl pro venkovní stolní tenis," konstatovala Kratochvílová.

V Novém Městě chtějí vybudovat celkem tři stanoviště, přičemž na každém z nich by byly tři speciální rehabilitační a cvičební stroje. Jeden vyjde na dvacet až třicet tisíc korun. Jejich instalací by se rozšířila možnost sportovních aktivit nejenom pro místní obyvatele, ale také pro návštěvníky.

Jak ovšem upozornil místostarosta Nového Města Stanislav Marek, přestože pořízení a umístění strojů plánují, vše se bude odvíjet od získání padesátiprocentní dotace z Nadace správného životního stylu, o kterou má radnice zažádáno. „Pokud uspějeme, koupíme letos prozatím dva stroje. Pokud ne, záměr se neuskuteční, protože na něj nejsou v rozpočtu potřebné finanční prostředky," podotkl novoměstský místostarosta. Zároveň uvedl, že myšlenka mít ve městě venkovní „mašiny" na cvičení vzešla od samotných seniorů.

„Já osobně bych uvítala nějaký stroj na posilování rukou, v posledních letech v nich nemám takovou sílu, jakou bych si představovala a přála. Ráda do areálu zajdu, ale musí se mnou chodit moje kamarádka. Sama bych se tam zřejmě nevydala," řekla důchodkyně Věra Novotná.

V Novém Městě však momentálně myslí především na mladší návštěvníky hřišť. Na údržbu a opravu hracích ploch a sportovišť vydají letos částku ve výši 965 tisíc korun. Dalších 120 tisíc korun je vyčleněno na dokončení víceúčelového hřiště v místní části Jiříkovice, kde budou zájemcům k dispozici nové herní prvky. S těmi mohou počítat na dětských hřištích i v Olešné, Pohledci či ve čtyřech novoměstských ulicích.

„Nainstalována budou pružinová houpadla, lanové pyramidy, kombinované herní prvky se skluzavkami, lezecké stěny a kolotoče. Celkové náklady činí téměř 488 tisíc korun. Instalaci plánujeme v průběhu června, hotovo má být před prázdninami," řekla Marcela Kratochvílová. Dalším krokem pro zkvalitnění bezpečnosti provozu dětských hřišť bude postupná obnova dopadových ploch u jednotlivých herních prvků.

Ve městě je deset centrálních oplocených dětských hřišť, hrací plochy pro děti fungují rovněž v osmi místních částech. Celkem tedy radnice provozuje jednadvacet dětských a víceúčelových hřišť a sportovišť.