„Po chemickém ošetření jsou vozovky mokré," řekl dispečer krajské správy a údržby. Uvízlé kamiony k ránu brzdily dopravu na silnici I/38 u Vílance na Jihlavsku a mezi Havlíčkovým Brodem a obcí Štoky.

Místy jsou však silnice namrzlé. Ledovka se vytvořila například na silnici při výjezdu z Vladislavi na Náměšť nad Oslavou. I tam uvízl kamion a silnice je prakticky neprůjezdná. A kledovka je hlášena také na silnici mezi Okříškami a Zašovicemi. 

Problémy mají také autobusy. Městská doprava v Třebíči nabírá i více než půl hodinová zpoždění.

Nehody jsou hlášeny z území celého kraje, týkají se osobních a nákladních aut, i autobusů. „V tuto chvíli máme nahlášené i dopravní nehody, při kterých mělo dojít ke zranění, nicméně z těch oznámení zatím nevyplynulo, že by se mělo jednat o nějaká vážná zranění," řekla mluvčí krajské policie Jana Kroutilová. Policie od rána přijala od řidičů také 15 oznámení špatně sjízdných nebo zablokovaných úseků silnic.

Teploty na Vysočině klesly i tři stupně pod nulu, mírně sněžilo. „Trochu popadávalo v celém kraji," uvedl dispečer. Silničáři mají venku veškerou techniku, tedy více než stovku sypačů.

S občasným sněžením musejí řidiči na Vysočině počítat i během dne. Podle meteorologů bude v kraji většinou zataženo, v nejnižších polohách se mohou objevit smíšené srážky. Odpolední teploty vystoupí nejvýše ke čtyřem stupňům Celsia.