Nemilou zkušenost s defektem na této silnici má třeba Michal Závodský. „Bohužel jsem do ní v noci také vjel. No pěkný zážitek to tedy rozhodně nebyl. Jet pomaleji, mohlo to dopadnout dost špatně,“ postěžoval si.

Nebyla to navíc jediná díra v tomto úseku osmatřicítky, která řidiče ještě minulý týden ohrožovala. „Druhá byla u železničního mostu ve směru do města. V posledních týdnech narostly do značných rozměrů. Zejména v noci nebo za deště byly velmi nebezpečné, protože ležely víceméně v jízdní dráze automobilů,“ podotkl Závodský.

Po vlně nevole, která se mezi šoféry zvedla, se na místo začátkem tohoto týdne vydali silničáři a výmoly vyplnili záplatami. „Práce jsme měli objednané už delší dobu, ale čekali jsme, až se uvolní termín,“ vysvětlil Martin Buček z jihlavské správy Ředitelství silnic a dálnic.

Nepopírá však, že podněty od lidí k tomu také přispěly. „Jsme za takové zprávy rádi. Na Vysočině máme ve správě přes čtyři sta kilometrů silnic první třídy a tyto informace nám pomáhají nasměrovat pozornost v aktuálním čase ke konkrétnímu místu,“ sdělil Buček.

Zmíněný úsek by se měl v budoucnu dočkat i větší rekonstrukce. „Momentálně prochází reklamačním řízením stran kvality. Rádi bychom, aby výsledkem bylo uvedení vozovky do stavu, který odpovídá technickým požadavkům,“ prozradil Buček.

A co silničáři říkají na netradiční „občanský protest“? „Berme to třeba jako jeden ze způsobů komunikace,“ usmál se Buček. „Je třeba se prioritně věnovat věcem, které povedou k takovému stavu silnic, aby tato ‚díla‘ nemusela vznikat,“ dodal.