Oba studovali tango u argentinských lektorů. „K tanci a poslechu bude hrát v pondělí Vojtěch Szabó, v úterý a ve středu pak Kateřina Bělohlávková a Hana Šlapanská," oznámil dramaturg festivalu Michal Schmidt.

Tančírna nad Oslavou se odehrává ve Staré tkalcovně, unikátním objektu bývalé továrny tkalcovny architekta Lederera s ojedinělou stropní konstrukcí. Vstup je zdarma. Pro návštěvníky je připravena stylová kavárna a pro děti dětský koutek. V budově Staré tkalcovny mohou příchozí zhlédnout jedenáct výstav a malou expozici výroby koberců v Náměšti nad Oslavou. Svá díla ve Staré tkalcovně představí Michal Gabriel, Božena Rossí, Karel Rossí, Tomáš Rossí, Jan Svoboda, Zdeněk Macháček, Václav Kyselka, Pavel Tasovský a Rostislav Pospíšil.

Na Tančírnu nad Oslavou navazují od čtvrtka do soboty další taneční dílny tanga a taneční workshopy. Tvůrčích dílen, hudebních a výtvarných workshopů Folkové prázdniny nabídnou kolem 200. Řada z nich bude naprosto jedinečných, například dílna gruzínské vokální polyfonie se zpěváky sboru Iberi.

Jitka Šuranská a Marian Friedl připravili písničkový workshop pro děti. Nachystána je i hudební dílna s muzikanty a znalci píšťal koncovek Pavlem Císaríkem a Marianem Friedlem. Členové temperamentní ukrajinské kapely Hudaki Village band předvedou různé hudební tradice jejich regionu. Hudebníci z Malbrooku ukážou různé formy tanců Polonessen a Polskas tak, jak se tančí na obou stranách Baltského moře v severním Německu a ve Švédsku. Kapela ukáže, jak v těchto tancích funguje rytmus, a naučí příchozí taneční kroky a figury v různých variantách.

Opět proběhne textová dílna Slávka Janouška, výuka hry na barokní varhanní pozitiv s kastelánem Markem Bušem, Bezobratři naučí vyrábět pastýřské píšťaly.

Nejvíce je dílen výtvarných vybírat lze z dílny grafické, plenérové malby, malování na hedvábí a sklo, vinutí skleněných perel, uzlíkování, drátování, korálkování, točení na keramickém kruhu, plstění a mnoha a mnoha dalších.

Na dvoře Galerie 12 proběhne kovářská dílna s Pavlem Tasovským, keramická s Prokopem Veselým a řezbářská dílna s Václavem Kyselkou.

„Množství a frekvence dílen nadále roste a roste i počet návštěvníků," podotkla ředitelka Městského kulturního střediska v Náměšti nad Oslavou Věra Szemlová.

Kompletní přehled dílen je na webových stránkách festivalu.