Turnaj, který pomůže dobré věci, připravují studentky Lea Kazatelová a Veronika Šustrová ze Soukromé vyšší odborné školy sociální Jihlava (SVOŠS). „Celkový výtěžek z akce poputuje organizaci TyfloCentrum Jihlava, o.p.s., jehož paní ředitelka bude na akci přítomna a v závěru ho převezme. Získanou částku chce organizace využít na zakoupení ozvučené střelby pro nevidomé," informuje spoluautorka projektu Lea Kazatelová.

Turnajová místa už jsou obsazená, do doprovodného programu se ovšem může zapojit kdokoliv bez předchozího ohlášení. „V rámci doprovodného programu bude možnost vyzkoušet si ozvučenou střelbu, dále se představí organizace TyfloCentrum Jihlava. Zájemci si budou moci vyzkoušet kompenzační pomůcky, seznámí se s problematikou vodicích psů a tak dále," uvedla další z organizátorek Veronika Šustrová.

Studentky úzce spolupracují na projektu s majitelem Mlýnhotelu Vílanec Stanislavem Blažkou, který poskytne prostory po tenisový turnaj zdarma. „Lidé, kteří přijdou, se budou moci nechat namasírovat od nevidomého maséra. Dále své služby nabídne i výživová poradkyně, se kterou si lidé budou moci povídat o poměrech tuků, svalové hmoty, kostní hmoty a vody v těle. Ochutnat budou lidé moci zdravou studenou kuchyni, saláty, pomazánky, domácí chléb a další," dodala k dalšímu programu za organizátory Andrea Šeredová.

Do doprovodného programu bude zařazena také hra o ceny. Na výherce čekají vaky na tenisové rakety, poukazy do fitness center, na bowling, do lezeckého centra nebo Vodního ráje.
Akce ve vílaneckém komplexu začíná v sobotu od 12.30 hodin registrací účastníků turnaje. Hrát se bude od 13.15, zároveň s tím bude možnost účastnit se doprovodného programu turnaje. Vstupné je dobrovolné.