Právě po silnici, která vede zahrádkami, budou jezdit vozidla do 3,5 tuny, a to pouze ve směru od Třebíče. Pojedou jednosměrně po ulici Demlova přes Václavské náměstí, ulicí Vltavínskou dále mezi zahrádky směr Slavice. Na konci kolonie se odbočí doleva směr Střítež, pojede se po silničce mezi poli. Nutno zdůraznit, že mezi zahrádkami bude provoz kvůli zahrádkářům obousměrný.

Tato objížďka zřejmě neudělá radost majitelům zahrad, už teď se auta v kolonii vyhýbají těsně. A od září bude velký problém u základní školy na Václavském náměstí, kde bývá ráno složité projet.

Vozidla do 3,5 tuny a dopravní obsluha budou také moci jezdit obousměrně přes Střítež po silnici směr Klučov, odtud ke křižovatce se sinicí II/351, která spojuje Třebíč a Dukovany. A po této komunikaci se bude směřovat do Třebíče (délka objížďky je 12,2 kilometru).

Linkové autobusy, hasiči, záchranka, popeláři a vozidla do 3,5 tuny budou navíc moci jet obousměrně po místní komunikaci mezi Stříteží a křižovatkou na Kožichovice, odtud dále do Třebíče. Tato objížďka bude dlouhá 3,2 kilometru.

Vozidla do 7,5 tuny budou mít objížďku obousměrně po silnici II/360 do Jaroměřic nad Rokytnou a odtud přes Boňov, Lipník a Dolní Vilémovice ke křižovatce se silnicí II/351 a po ní do Třebíče. V případě kolon se bude dát zamířit na silnici II/351 dále přes Číměř do Vladislavi a odtud po státní silnici I/23 do Třebíče. Délka této objížďky je 21,4 kilometru.

A konečně náklaďáky nad 7,5 tuny. Jejich objížďka bude mít délku víc jak 34 kilometrů. Pojedou obousměrně po silnici II/360 do Jaroměřic, odtud po silnici II/152 přes Myslibořice, Račice a Hrotovice ke křižovatce se silnicí II/399, po této silnici pak směrem na Dalešice a odtud po silnici II/351 do Třebíče.

V úseku mezi Třebíčí a Stříteží se bude mimo jiné rekonstruovat vozovka, budou se dávat nová svodidla, dělat nový chodník i kanalizace. Z valné části půjde o stavební akci Kraje Vysočina. Malou částí se bude podílet město Třebíč. Pracovat se bude letos do 31. října. Pak se práce přeruší, na zimu se silnice plně zprovozní a příští rok na jaře stavaři rekonstrukci během dvou měsíců opět při uzavírce dokončí.