A počítat s nimi musí nadále také řidiči. Kromě stávajících uzavírek navíc přibudou některé nové. Ty jsou spojené především s pracemi na železnici. O víkendu by měly skončit práce na železničním přejezdu na silnici vedoucí z Vladislavi směrem na Hostákov. Další přejezd se však začne opravovat hned příští týden na mnohem vytíženějším místě. Na silnici I/23 mezi Třebíčí a Vladislaví. „Uzavřený bude od 18. do 30. listopadu," informoval vedoucí odboru dopravy na třebíčské radnici Aleš Kratina. Oficiální objízdná trasa by měla být vedena přes Číměř. Ale cesta přes Hostákov by v té době měla být rovněž otevřená.

Dopravu v Třebíči nadále komplikuje pouze jednosměrný provoz pod mostem v ulici Znojemská hned vedle nádraží. „Částečnou uzavírkou mohou auta projet pouze ve směru do centra. Platí až do 30. listopadu," informovala mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Řidiči se navíc musí připravit na úplnou uzavírku úseku silnice v ulici Znojemská od křižovatky se silnicí Janouškova, Nádražní po křižovatku se silnicí Sušilova, Riegrova, v délce zhruba 200 metrů. Od soboty 19. listopadu od 7 hodin do neděle 20. listopadu do 19 hodin tam bude probíhat pokládání dalších částí konstrukce mostu. „Objízdná trasa po dobu uzavírky bude vedena ulicemi Bráfova, Hrotovická, Kosmákova a Březinova. Délka objízdné trasy je zhruba dva kilometry," popsala Martakidisová. Objíždět uzavřený úsek bude také v obou směrech autobusová linka číslo 1.

Nadále pokračuje také oprava Podklášterského mostu přes řeku Jihlavu. Tam nabraly práce zpoždění hned na začátku srpna, kdy se práce na několik dní musely zastavit, aby bylo možné přepracovat projekt. Nyní Kraj Vysočina, který je investorem akce, slibuje ukončení uzavírky v průběhu prosince. „Tento termín stále platí," potvrdila mluvčí krajského úřadu Jitka Svatošová.

Stále pokračuje také uzavírka silnice z centra Třebíče do Boroviny vedoucí Libušiným údolím. Také tam se práce, které měly původně skončit 30. října, protahují. Silnice by se autům měla otevřít až 12. prosince. Až do neděle platí také na Vysočině výstražná zpráva před náledím a sněhovými jazyky. V neděli by dokonce mohly nejnižší ranní teplo-ty klesnout k až minus deseti stupňům Celsia. Nejvyšší denní se pak budou pohybovat kolem nuly.

Dobrou zprávou pro dělníky pracujících na stavbách je alespoň vývoj počasí po víkendu. Podle dlouhodobějších předpovědí by teploty od začátku příštího týdne mohly začít opět stoupat. Pokud by naopak pokračoval silný mráz, mohlo by to konec některých prací opět oddálit.