„Pokud vaše novoroční předsevzetí směřují k aktivnímu a zdravému životu, pak pro vás Family a Senior Pointy v Kraji Vysočina mohou být velkým pomocníkem,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk.

Přínos Pointů pro rodiny s dětmi a seniory je nesporný. „Přednášky, semináře, pohybové aktivity, tvořivé dílny či mezigenerační akce jsou připraveny tak, aby vám přinášely nové poznatky, zkušenosti a také radost,“ vysvětlila krajská mluvčí Eva Neuwirthová. Kraj Vysočina spolupracuje s městy, ve kterých Family a Senior pointy fungují, každou pobočku podporuje sto osmdesáti tisíci ročně, podporuje také další vzdělávání pracovnic.

Některé Family pointy mají pravidelné akce, například v Havlíčkově Brodě mají děti každé úterý dílničky, v Jihlavě jednou za měsíc. V Pelhřimově mohou děti každou středu cvičit jógu a stejný den se cvičí i ve ždárské pobočce. V polovině dubna pak ve všech Family Pointech kromě Brodského proběhnou Jarní dny s jarní a velikonoční tematikou.

V Havlíčkově Brodě pak každý měsíc proběhne jedna přednáška z cyklu Jak dosáhnout sebevědomí a sebelásky, v Jihlavě se budou opakovaně využívat kreativní magnetické krabice od místního výrobce hraček Příběhuj. V Třebíči už začal Kurz Žijeme zdravě, v jehož rámci bude každý měsíc představena jiná oblast potravin.

Pelhřimovský Family Point pak chce upozornit na chybějící cyklostezky. „Nasedneme na kola, odrážedla, koloběžky, obujeme in-line brusle, vezmeme kočárky a vyrazíme společně městem,“ zvou organizátoři na rodinnou jízdu, která proběhne osmnáctého května. Na konci června pak bude jezdit na elektrokole na dopravním hřišti ve Žďáře nad Sázavou.

Bohatý program nabízí také Senior Pointy. V Havlíčkově Brodě budou třeba turnaje v šipkách, od března se začne hrát petanque a chodit s holemi na nordic walking. Na začátku března mohou zájemci dokonce jet na týden do lázní. V Pelhřimově se pak mohou senioři učit angličtinu nebo s tabletem. Pravidelné cvičení pro seniory bude probíhat v krajském městě, třebíčská pobočka pak nabízí pravidelné termíny v pondělí a čtvrtek pro odborně sociální poradenství.