Na začátku obnovených prací dojde na montáž nezbytného dopravního opatření v tomto úseku. Provoz bude postupně převeden v režimu 2+2 na část dálnice vedoucí z Brna do Prahy. Modernizace se naopak letos dotkne část dálnice z Prahy do Brna.

„Po zimní přestávce se pracovníci vrátí na místo a provedou modernizaci zbývající části dálnice D1 v úseku Hořice – Koberovice. Modernizace tohoto úseku skončí letos na podzim,“ sdělila Iveta Štočková, tisková mluvčí společnosti EUROVIA CS. Ta firmy, které se na pracích na modernizaci zmíněného úseku „dé jedničky“ podílejí, sdružuje.

Po loňském roce jsou hotové práce ve středním dělicím pásu a hlavně byla modernizována část dálnice ve směru z Brna do Prahy. Práce na dálničním úseku mezi Hořicemi a Koberovicemi začaly loni v březnu a dokončeny mají být letos v listopadu.

Obnova 6,5 kilometru dlouhého úseku mimo jiné zahrnuje rekonstrukci mostních objektů (jeden z mostů vede nad vodní nádrží Želivka), úpravu a doplnění přejezdů středního dělícího pásu a také úpravu odvodnění, inženýrských sítí a dopravního značení. „V rámci řešeného úseku je jedna mimoúrovňová křižovatka Koberovice, 5 mostních objektů, 2 propustky a 6 stávajících přejezdů středního dělícího pásu,“ doplnila informaci Iveta Štočková.

Nyní se pracuje na například i na úseku D1 Humpolec - Větrný Jeníkov a Velké Meziříčí - Lhotka.