Nejlepší podmínky jsou díky téměř metrové sněhové pokrývce na Šacberku v Jihlavě.

„Na Šacberku máme letos rekordní množství sněhu. I přes vysoké teploty přijely o víkendu stovky lyžařů," uvedl provozovatel sjezdovky Pavel Havlíček. V uplynulém týdnu se podle něj na svahu střídaly školy, v tomto týdnu skiareál očekává lepší návštěvnost díky jarním prázdninám ve školách.

Před víkendem se znovu rozjela lanovka v Lukách nad Jihlavou a v Dalečíně na Žďársku. „Každý den u nás lyžovalo sto padesát až dvě stě lidí. Do středy přerušíme provoz a lyžovat budeme znovu až o víkendu. Je teplo a lidé nemají moc zájem," řekl Ivo Doležal z areálu v Dalečíně .

Na Žďársku jsou stále otevřené sjezdovky na Harusově kopci u Nového Města na Moravě, na Fajtově kopci u Velkého Meziříčí, v Novém Jimramově a ve Svratce. Na Pelhřimovsku lze lyžovat na Křemešníku.

Ještě v předminulém týdnu bylo na Vysočině otevřeno třináct sjezdovek. Od té doby ale přerušily kvůli nedostatku sněhu provoz vleky v Brtnici, Mrákotíně, na Čeřínku, ve středisku Jalovec u Číchova na Třebíčsku.

Plán s jarním prázdninami na lyžích nevyšel ani provozovatelům areálu u Křešína na Pelhřimovsku. Počasí navzdory náznakům z konce ledna zimnímu sportu nepřálo, vlek na křešínské sjezdovce zůstane mimo provoz. „Program připravený na jarní prázdniny jsme kvůli nepřízni počasí museli zrušit," potvrdil zklamaně za provozovatele skiareálu Vladimír Mareš. Správa vleku, kde letos poprvé zasněžovali technickým sněhem, navíc začíná připouštět, že letošní sezona už skončila. U Křešína se lyžovalo od 7. do 28. ledna.

Pro rekreační běžkaře nebyly o víkendu přístupné ani závodní tratě novoměstské Vysočina Areny. Areál byl kvůli konání Českého poháru v biatlonu.