V současnosti můžete slyšet spíše její hlas – v Českém rozhlasu Dvojka moderuje pořad Je jaká je. A právě oblíbená tvář zpravodajství, Jolana Voldánová, byla pátečním hostem v Kavárně Chotěboř.

Jolana vystudovala pardubické gymnázium, pak hledala štěstí, ale i kariéru v Praze. Teď je z ní, jak sama říká, venkovanka. „Bydlíme v obci Nepřevázka u Mladé Boleslavi. Je to nádherný kout kraje, odkud pochází můj muž. Rozhodli jsme se žít opravdu venkovským životem, ale někde napůl cesty mezi naší prací – já to mám blízko do Prahy, muž zase do Boleslavi, kde působí," vypráví. S tím souvisí i to, jestli se bývalá zpravodajka cítí být spíše hospodyňkou.

„Neřekla bych to tak. Ale je pravdou, že ráda a hodně vařím. Jsem specialistka na zvěřinu, kterou mě zásobuje můj tatínek. Je totiž myslivec, a tak tato jídla připravuji nejčastěji," vysvětluje a jedním dechem říká: „Já střílet neumím, i když táta by si to přál. Jednou jsem to zkoušela z brokovnice, a i když mi vysvětlil, jak ji mám držet, jak se opřít, tak přesto jsem měla všude modřiny. Od té doby prostě nestřílím," směje se Jolana Voldánová.

Momentálně je na volné noze, soustřeďuje se na práci v rozhlase, kde má svůj pořad. „Nemám už potřebu někde kotvit. Ale mohu prozradit, že v současnosti koketuji s jednou internetovou televizí, tak uvidíme, jak to dopadne."

První pusa

Moderátorce, která se udržuje ve skvělé fyzické kondici, se nevyhnula ani otázka týkající se lásky. Jak si vzpomíná na svou první pusu? „Tak ta padla ještě ve školce. Dala jsem ji však já. Sápala jsem se po nějakém chlapečkovi, který o to nestál," prozradila se smíchem. Její „tínedžerskou" láskou byl zpěvák a známý hudební kat Paľo Habera. „Měla jsem v pokojíku jeho velký plakát. Tato moje obrovská platonická láska však skončila ve chvíli, kdy mu můj bratr flusačkou vytrefoval kolečko na obličej. Plakát šel okamžitě do koše. Od té doby jsem milovala jenom chlapy z masa a kostí," vzpomněla na historku z dětství moderátorka, která je podruhé vdaná a má tři děti.

Voldánová se do televize dostala, když jí bylo pětadvacet let. Zažila spoustu nezapomenutelných okamžiků. Jedním z nich byl rozhovor s Milošem Formanem, který udělala při společné návštěvě USA s tehdejším prezidentem Václavem Havlem. „Líto mi je akorát toho, že jsem v té době ještě neměla takové novinářské ostruhy. Do Ameriky jsem letěla po třech letech, co jsem v televizi působila. Měla jsem hroznou trému a byla jsem z toho ve stresu" dodává držitelka čtyř cen Týtý.

Erika Nováková