„Za ty dva roky si k nám našli cestu nejen místní, jak jsme plánovali, ale naše svrchně kvašené pivo, jako je třeba 8evženů nebo Šakaloff, vyvážíme i do Karibské oblasti, Dominikánské republiky nebo na Kubu,“ popsal jeden z provozovatelů a zároveň sládek minipivovaru Revolta David Dvořák.

„Když jsme začínali, chtěli jsme, aby se do Žďáru vrátilo vaření piva, místní mohli pít kvalitní lokální pivo a zároveň získali širší povědomí o pivních stylech celkově,“ uvedl David Dvořák. Měsíčně se ve žďárském minipivovaru Revolta vyrobí na čtyři tisíce litrů zlatavého moku, z toho nejvíce právě „jedenáctky“ Revolta.

Fajnšmekři si i letos přijdou na své při už 6. ročníku Festivalu pivních chutí, který se 16. června uskuteční na nádvoří hotelu Veliš. „Lidé budou moci ochutnat pivo z osmnácti minipivovarů z Vysočiny a bude tam rovněž degustační soutěž domácích vařičů piv. Poprvé bude na slavnostech k ochutnání také naše novinka Mrdwar, to je čtrnáctka, která zatím ještě není v prodeji,“ poznamenal David Dvořák s tím, že po celé léto budou na nádvoří a letní zahrádce probíhat další akce nějakým způsobem spojené s pivem.

Aktuální nabídka točených piv ze žďárského minipivovaru Revolta je k mání v tamní provozovně Revolta BEER & CAFE, ale zakoupit se tam samozřejmě dají i piva v lahvích. Nefiltrované a nepasterizované pivo bez konzervantů při správném skladování vydrží až dva měsíce. „Zákazníci si už navykli, že se dá u nás pivo koupit, ale na webu máme uvedena i další místa, kde ho prodávají. Otevřeno je denně. Kromě vlastních točených piv nabízíme i pochoutky k pivu, kávu nebo zákusky, a dají se u nás rovněž pořádat různé společenské i firemní akce,“ dodal David Dvořák.