Hasiči museli vyjet likvidovat mnoho popadaných stromů napříč krajem. Ve Světlé nad Sázavou čistili bahno ze silnice. Ve Žďáru nad Sázavou po sedmé hodině večer zajišťovali odtrženou plechovou střechu na mateřské školce v Brodské ulici.

"V souvislosti s počasím bylo pětadvacet výjezdů, nejvíc na Žďársku. Nejčastěji jsme museli řešit popadané stromy a větve přes komunikace," uvedla mluvčí hasičů na Vysočině Petra Musilová. 

V úterý 12. května se pak lidé mnohde probudili do zimní atmosféry. Venku ležel sníh a rtuť teploměru byla pod nulou. Ledoví muži tak letos udeřili v plné síle.

Například ve Vojnově Městci ve Žďárských vrších, což je necelých šest set metrů nad mořem, bylo v úterý v šest hodin ráno -0,5 stupně Celsia a pěkně bílo.

Podobný charakter počasí meteorologové předpovídají i na středu 13. května, kdy mají být ranní mrazíky a přes den oblačnost s teplotou do deseti stupňů Celsia. V noci můžou přijít srážky. Deštivo a spíš chladno má vydržet do pátku 15. května. Na sobotu 16. května je v předpovědi polojasno a až třináct stupňů přes den. V neděli pak převážně slunečno a teplota ještě o stupeň vyšší než v sobotu.