Zastoupení v soutěžní přehlídce budou mít Základní škola a Mateřská škola Větrný Jeníkov na Jihlavsku, z níž přišla nominace pro Jiřího Palána, 2. ZŠ Žďár nad Sázavou, odkud dorazila nominace pro Lucii Topinkovu, a Základní škola Náměšť nad Oslavou, kterou bude při hledání nejoblíbenějšího učitele reprezentovat Martina Vlachová. „Asi zabral článek v Deníku,“ reagoval hned na první z trojice přihlášek z Vysočiny ředitel Zlatého Ámose Slávek Hrzal.

Díky těmto třem nominacím bude letos vyhlášen na Vysočině Krajský Ámos, neboť právě tři nominace a více jsou podmínkou pro udělení regionálního titulu. Všechny tři vysočinské nominace jsou kompletní, takže by nemělo dojít k tomu, že by někdo ze soutěže ještě vypadl.

Celkem se o korunu letos utká 68 nominovaných kantorů. Nejvíc přihlášek přišlo ze základních a středních škol v Praze, kde se sešlo devět nominací. Následuje Středočeský kraj s osmi nominovanými kantory, po sedmi nominacích obdrželi organizátoři ankety z Ústeckého a Olomouckého kraje. Naopak žádná nominace letos nepřišla z Libereckého kraje.

Regionální kola se uskuteční v lednu a v únoru, termíny ještě pořadatelé upřesní. Naopak jasné už je, že celorepublikové semifinále bude 6. března a finále tradičně 28. března. O den později uzavře 26. ročník Zlatého Ámose Kantorský bál.

Poslední výraznější stopu Vysočiny v anketě Zlatý Ámos zanechala černovická učitelka Alena Michálková, která před třemi roky ve 23. ročníku ankety postoupila do republikového finále a získala tituly Ámoska Vysočiny 2016 a Dětská Ámoska 2016.