VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Změny na Bouchalkách ve Žďáře se uskuteční podle schválené studie

Žďár nad Sázavou – Sportovní zóna u řeky Sázavy v okresním městě přece jen získala podporu členů rady města. Další postup znovuoživení prostor na Bouchalkách závisí na získání finančních prostředků z dotačních programů.

23.4.2013
SDÍLEJ:

Tak by měla vypadat revitalizovaná sportovní zóna ve Žďáře za 270 milionů korun.Foto: archiv MěÚ Žďár nad Sázavou

Jak potvrdil druhý žďárský místostarosta Ladislav Bárta, v tuto chvíli byla skutečně po projednání schválena urbanistická studie revitalizace sportovní zóny ve Žďáře, čímž byl podle jeho slov dán jasný signál, že lokalitu radní chápou jako sportovní zónu a další věcí, které se tam v budoucnosti budou dít, se budou dělat právě v duchu této studie. „Zároveň rada města uložila městskému úřadu, příspěvkové organizaci Sportis a mně zajistit další přípravu podle vypracované studie. S ohledem na vhodné krajské, státní nebo evropské dotační zdroje v rámci možné etapizace a realizace," vyjádřil se Bárta.

Pro věc hlasovalo osm z devíti radních. „Záměr není součástí aktuálního akčního plánu města. Nechceme lidem něco slibovat," dodal ale první místostarosta Jaromír Brychta.

Obnova sportovní zóny za 275 milionů korun se na jednání rady dostala minulý měsíc s tím, že žádné z navržených usnesení, které bylo tehdy uděláno, nedostalo nadpoloviční většinu hlasů. Proto rozhodnutí na čtyři týdny odložili. „Byl to můj nápad, abychom se k tématu vrátili za měsíc. Musím říci, že nikdo z přítomných nebyl proti studii, nikým nebyla napadena, aby to bylo jinak. Všechny vyděsila spíše vize rozsahu změn," vysvětlila starostka Dagmar Zvěřinová. Rovněž podle ní studie zřetelně deklaruje to, jak si představitelé okresního města představují údržbu a rozvoj území, na němž stojí zimní či fotbalový stadion, tenisové kurty nebo například rychlobruslařský ovál. „My s lokalitou nemáme jiný záměr," ujistila Zvěřinová.

Podle vizualizace by byla v případě uskutečnění projektu postavena krytá tenisová hala, rozšířena rychlobruslařská dráha a vznikla by plocha pro plážový volejbal. Své místo by v lokalitě našel skatepark nebo hřiště s atrakcemi pro děti. Součástí návrhu jsou demolice nevyhovujících budov nebo přístavby nových objektů a zázemí pro sportovce k těm stávajícím.

Autor: Zlata Ptáčková

23.4.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Josef Mladý

Lídr TOP 09 na Vysočině se obává ztráty demokracie

Volby na Vysočině.
AKTUALIZUJEME
46

ONLINE: Volby skončily. ANO vítězí i na Vysočině

Reakce ODS: Otázka je, kam bude republika směřovat

Vysočina - S potěšení sledoval v Modrém domě v Jihlavě výsledky voleb do Poslanecké sněmovny volební štáb Občanské demokratické strany.

OBRAZEM: Značky pomohou lidem vyznat se v nemocnici

Jihlava – Další oddělení jihlavské nemocnice se přestěhovalo do nových prostor. Pacienti a zdravotníci z neurologického, onkologického, kožního, chirurgického a kardiologického oddělení využívají nového zařízení. V tuto chvíli stavební firma opravila čtyři patra interního pavilonu a nyní dělníky čeká ještě poslední pátá fáze prací.

Mezi pěti nejrychleji sečtenými obcemi na Jihlavsku vyhráli Piráti

Jihlavsko – Horní Myslová, Mysletice, Věžnička, Zdeňkov a Zvolenovice. To jsou obce v nichž volební komise nejrychleji sečetla volební lístky, zapsala je do systému a odevzdala je na dopředu určená sběrná místa. Výsledky z těchto obcí zveřejnil Český statistický úřad na svém webu třicet minut po zavření volebních místností.

V malé obci na Jihlavsku k volbám přišli téměř všichni

Vanůvek – Vanůvek je jedna z nejmenších obcí na Jihlavsku. K volbám tam letos nedošli pouze 4 voliči z 28. V této malé vesnici nedaleko Telče žije dohromady 39 obyvatel z toho 11 dětí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení