Se smrtí manželky, která navíc zřejmě ani nemusela zemřít, se nedokáže vyrovnat asi nikdy. Především se ale musí postarat o jednoho dospívajícího chlapce, třináctiletou dceru a novorozence.

„O miminko se mi starají moji rodiče. Já musím chodit dál do práce, jinak bych rodinu těžko uživil,“ říká Jaroslav. Podle něj je velmi zarážející, že se stát nedokáže o takto postiženou rodinu nijak postarat. Čekal i pomoc od nemocnice.

„Za sedm měsíců mě z nemocnice nikdo nekontaktoval. Říkali, že se sejdeme s jejich právníkem, ale nikdy k tomu nedošlo,“ nešetří kritikou.

Primář Václav Žižlavský ale oponuje tím, že manžel zemřelé rodičky podal na nemocnici trestní oznámení a případem se začala zabývat policie.

„Nemyslím si, že by tedy bylo vhodné, aby nemocnice rodině nabízela nějakou pomoc. Mohlo by to být chápáno jako ovlivňování svědků. Tyto věci se řeší pouze při mimosoudním vyrovnání, ale ne v případě, že je podáno trestní oznámení,“ vysvětlil Žižlavský.

Náměstek hejtmana pro zdravotnictví Pavel Hájek včera Deníku přiznal, že se ještě nikdy nezabývali případem, kdy by otec takto zůstal sám se třemi dětmi.

„Je možné, že zastupitelstvu navrhnu, aby se tím zabývalo a případně schválilo nějakou jednorázovou pomoc postižené rodině, jako jsme to udělali v případě vražd v havlíčkobrodské nemocnici,“ řekl. Upozornil ale, že to zřejmě bude až po skončení celého vyšetřování.

Hájek také řekl, že nemocnice je pro takovéto případy pojištěna až na 10 milionů korun. "Letos budeme uzavírat novou pojistnou smlouvu a je pravděpodobné, že tuto částku ještě zvýšíme o pět milionů korun,“ dodal náměstek Hájek.

Kromě policie se do případu vložilo i ministerstvo zdravotnictví. To si nechalo po vlastní linii vypracovat na postup lékařů posudek. Dodnes ale není hotový. Čeká na něj i policie.

„Ministerstvo má mnoho takových případů. Hned jak bude hotová zpráva, bude ustanovena ústřední znalecká komise, která k případu vydá závěrečné stanovisko,“ řekla Deníku Lenka Krejčová z ministerstva.

Ta ale upozornila, že policie nemusí na jejich posudek čekat, protože vede vlastní nezávislé vyšetřování.