Při zátahu bylo zadrženo šest osob, čtyři muži a dvě ženy ve věku pětadvacet až pětatřicet let. Důvod? Drogy!

V domě byly nalezeny chemikálie používané k výrobě omamných látek a nechyběl tam ani bílý prášek. „V současné době je dán na expertizu, která prokáže, zda se jedná opravdu o drogu,“ sdělil Deníku žďárský kriminalista Pavel Kubiš.

Dvě ženy policisté již propustili. „Neprokázalo se, že by se dopustily trestného činu. Zadrženi jsou tak už pouze čtyři muži, u nichž probíhá šetření. Podle jeho výsledků se rozhodne, zda na ně bude uvalena vazba, či nikoli,“ uvedl policista.

Starosta neměl o doupěti tušení

Starosta obce vzdálené jeden kilometr od Žďáru nad Sázavou Hubert Křesťan se o zásahu policistů dozvěděl až po našem telefonátu.

Zadržení měli už v minulosti problémy s pervitinem. Zda vyráběli právě tuto drogu, se šetří.

„Vůbec nevím, že se tady něco takového událo. Slyším to od vás poprvé. Pokud ale tam ti lidé drogy vyráběli, je jen dobře, že je policisté dopadli,“ vyjádřil se k případu starosta Hamrů nad Sázavou.

Mezi lidmi se však o výrobě drog ve vsi s třinácti sty obyvateli šuškalo.

„Něco jsem před časem zaslechl od svých přátel, ale moc jsem tomu nevěřil. To víte, vesnice. Tady se všechno hrozně zveličuje. To, že by na tom mohlo být něco pravdy, by mě ani ve snu nenapadlo,“ nechal se slyšet pětatřicetiletý obyvatel Hamrů.

Šestice osob měla údajně již v minulosti problémy s drogami, nejčastěji s pervitinem.

„To, zda vyráběli právě tuto drogu i v domě v Hamrech nad Sázavou, se zatím nepodařilo prokázat. Čekáme na výsledek expertizy,“ doplnil kriminalista Pavel Kubiš.