Tragédie se stala mezi Hrotovicemi a Dukovany na Třebíčsku. Na silnici ve směru na Kožichovice mu do jízdní dráhy vjel devatenáctiletý řidič Škody Favorit, který vyjížděl z parkoviště poblíž vodní nádrže Markovka.

 

Řidič zůstal zaklíněný v autě

„Motocyklista do osobního auta vrazil ve velké rychlosti. S těžkými zraněními byl převezen do úrazové nemocnice v Brně, kde ale, bohužel, zemřel,“ informoval lékař jihlavské záchranné služby Miroslav Havlík.

Řidič ve favoritu zůstal v autě zaklíněn. Po vyproštění byl také s těžkým zraněním převezen do nemocnice.

Tragickou nehodu šetří třebíčští kriminalisté. Podle našich informací jel mladý muž na motorce Suzuki, kterou si krátce předtím vypůjčil na komerční akci v Třebíči.

 

Kamion mladíka katapultoval

V ten samý den došlo o pár hodin později u Dukovan na Třebíčsku k další vážné dopravní nehodě, při níž byl také těžce zraněn dvaadvacetiletý řidič motocyklu. Ten se srazil ve vysoké rychlosti s kamionem. Motorkáře náraz katapultoval a letěl vzduchem asi padesát metrů a dopadl na pole.

„Zpočátku byl při vědomí, ale pak jsme měli podezření na poranění mozku. Ve velmi vážném stavu a v ohrožení života byl převezen do traumatologického centra v Brně-Bohunicích,“ uvedl lékař Havlík.

Podle něj jezdí motorkáři čím dál rychleji, protože si pořizují stále rychlejší stroje.

„Když vidím, jak se kolem mě proženou, tak mi naskakuje husí kůže. Zareagovat v takové rychlosti například na to, když mu do jízdy skočí kočka, je prakticky nemožné. Následky jsou stále tragičtější,“ upozorňuje z vlastní zkušenosti Havlík.

Na Třebíčsku zemřelo letos při dopravních nehodách sedm lidí. Čtyři z toho byli motorkáři.

„Problém je v tom, že se snad chtějí sami vyvraždit,“ komentuje stav na silnicích vedoucí dopravního inspektorátu v Třebíči Petr Dobeš.

 

Policejní hlídky jsou krátké

Účinné nejsou ani hlídky na silnicích. Poznávací značky mají motorky často zakryté. Když už se ale za nějakým motorkářem policejní hlídka vydá, často svede nerovný závod.

Jeden takový se o minulém víkendu odehrál ve Vilémově na Havlíčkobrodsku. Policejní hlídka ve fabii několik kilometrů sledovala motorkáře na terénním stroji. Celou akci sledovalo i několik místních zvědavců. Když motorka projela návsí ve Vilémově, odbočila náhle na polní cestu. Přestože šlo o velmi nebezpečný terén, policejní hlídka ujíždějícího motorkáře statečně sledovala do poslední chvíle. Nakonec ale musela nerovný závod vzdát.