„Petr dělal té směně parťáka a on i lékaři popisují, že pro sestry léky připravoval a míchal,“ řekl Bohumil Zelenka.

Není tedy vyloučeno, že některou z neordinovaných dávek heparinu mohla nevědomky píchnout pacientovi i některá ze sester, která byla se Zelenkou na směně. „Mohlo se stát, že to nějaký holce namíchal a ona to tam práskla,“ řekl doslova Zelenka starší.

Obhájce Petra Zelenky Jan Herout ale rezolutně takovouto spekulaci odmítá.

„Nic z toho není pravda. Při oficiálním vyšetřování to nikdo nepotvrdil, ani můj klient,“ sdělil Herout Deníku.

Policie na případ vyhlásila informační embargo, proto nechce k případu žádné informace podávat. Pavel Bužga, mluvčí Krajského státního zastupitelství v Hradci Králové, řekl, že neví, zda se touto verzí policie zabývala.

Policie stále nemá korunního svědka

„Možná jsem to trochu přehnal, ale chtěl jsem tím jen říci, že policie usilovně hledá korunního svědka, který by řekl, že viděl, jak Petr někomu píchá heparin. Už vyslechli stovku lidí, ale nikoho takového nenašli,“ vysvětlil své předchozí tvrzení Bohumil Zelenka.

Mohlo se stát, že to nějaký holce namíchal a ona to tam práskla.
Bohumil Zelenka


Primář oddělení ARO v havlíčkobrodské nemocnici Pavel Longin, který Zelenku odhalil, nechtěl vůbec komentovat, zda je možné, aby se něco takového stalo.

„Funguje to u nás jako v ostatních nemocnicích,“ řekl pouze Longin bez dalšího vysvětlení.

A jak to tedy chodí v ostatních nemocnicích? Například v té třebíčské je to tak, že léky rozdělují zdravotní sestry pacientům, které mají na starosti.

Otec nevěří spontánnosti synovy výpovědi

Petr Zelenka je obviněn z osmi vražd a devíti pokusů. Do policejního protokolu uvedl u většiny pacientů podrobné údaje o tom, kolik neordinovaných dávek heparinu jim píchl a kdy. U několika pacientů uvedl stručné charakteristiky i motiv činu.

Podle otce si ale jeho obviněný syn nemohl všechno pamatovat a policie mu tyto informace podstrčila a on je pak opsal jako spontánní výpověď.

Kolik dávek heparinu píchl a co ho k tomu podle prvních výsledků vedlo, si přečtěte v pondělním vydání Deníku.