„Dvacetiletý mladík vylezl ve tři ráno na sloup veřejného osvětlení na náměstí Republiky, kde sundal jednu ze skleněných koulí. Tu pak hodil na zem, kde se rozbila. Při činu ho nachytala naše hlídka,“ sdělil vedoucí Městské policie ve Žďáře nad Sázavou Martin Kunc.

 

Letní prázdniny bývají nejrušnější

Policisté zřejmě také nezapomenou na sedmnáctiletého mladíka, který se minulý týden potácel po ulici Lesní. „V krvi měl 3,6 promile alkoholu. Lékař, který mladíka zraněného v obličeji ošetřil, rozhodl o jeho převozu na jihlavskou záchytnou stanici. Věc v současné době řeší i žďárský odbor sociální péče,“ sdělil zástupce šéfa žďárských strážníků Luboš Skřivánek. „Nikdy jsme tu neměli člověka s tolika promili, a navíc tak mladého,“ doplnil Martin Kunc.

Netradiční způsob zábavy si v opilosti vybral také mladík v ulici Bezručova. „Rukou tam rozbíjel skla u dveří domů. Upozornil nás na něj místní obyvatel. Muž byl hodně zmatený. Měli jsme proto podezření, že je pod vlivem i dalších omamných látek. Přivolaní záchranáři ho odvezli na vyšetření do nemocnice,“ řekl tehdy Martin Kunc.

Podle strážníků jsou vždycky letní prázdniny o něco rušnější než zbytek roku. „S mládeží bývají největší problémy o víkendech. Vždy z pátku na sobotu a ze soboty na neděli. Kdežto o prázdninách jsou s ní problémy během celého týdne,“ uvedl strážník.

I když se strážci zákona sebevíc snaží uhlídat ve městě pořádek, nestihnou zaregistrovat všechno. „Při tom počtu lidí to ani nejde. Nemůžeme být u všeho,“ pokrčil rameny Kunc.

Důkazem jeho slov je řádění party mladých lidí na sáňkách u zimního stadionu. Ty si přivázali za auto a více než sedm minut jezdili po silnicích v okolí stadionu. O jejich řádění nevěděli jak strážníci, tak ani členové Policie ČR. „To od vás slyším poprvé. Nikdo nám nic takového na služebnu neohlásil a ani my jsme na nic podobného při kontrolních obchůzkách nenarazili,“ reagoval na zprávu Kunc.