„Najednou přišla policie a ženicha zatkla krátce před obřadem. Všichni jsme z toho byli v šoku. Svatebčané vůbec nechápali, co se děje. Nic podobného se nám nikdy nestalo,“ vylíčil nepovedenou svatbu starosta Ledče nad Sázavou Stanislav Vrba, který měl mladý pár oddat.

Své ano si nestačili říct osmnáctiletá dívka z Ledče a čtyřiadvacetiletý muž z Jindřichova Hradce.

Důvodem jeho zatčení bylo to, že na něj soud v Břeclavi vydal příkaz k zatčení. Byl na seznamu celostátně hledaných osob. „Jde o muže s bohatou kriminální minulostí, který má na svědomí majetkovou trestnou činnost,“ informovala havlíčkobrodská policejní mluvčí Jana Mazourová.

Ještě ten samý den byl eskortován k břeclavskému soudu, který rozhodoval, co bude se zadrženým dál. Vyjádření soudce se do uzávěrky listu nepodařilo získat.

Podle našich informací policisté svatbu nekompromisně zmařili, protože na něj byl vydán celostátní zatykač. Údajným důvodem bylo to, že si nepřebíral poštu od soudu.

To, že by měl muž skončit ve vazbě, jak se spekulovalo, nebyla pravda. Starosta Vrba včera odpoledne řekl, že si muž hned v pondělí přišel dohodnout nový termín svatby.