„Pachatel vnikl nezjištěným způsobem do budovy. Vypáčil dveře od nápojového automatu, odkud vytrhl a odcizil mincovník a kovovou kasu,“ popsala policejní mluvčí Jaroslava Slavíková.

Dále podle ní lupič poškodil potravinový automat a odcizil věci i z tohoho automatu.

Aby toho nebylo málo, pokračoval zloděj ke kancelářím prvoligového klubu. „Tam vypáčil dveře kanceláře, zásuvky stolu a odcizil například klíče od vozidla,“ uvedla Jaroslava Slavíková.

Celková škoda je vyčíslena přibližně na 76 tisíc korun.

Horácký zimní stadion se nachází v centru krajského města. Od města Jihlavy jej má v pronájmu hokejový klub HC Dukla. Vzhledem k nedostatku financí nefungují na stadionu permanentně vrátní.

„Personál, který na stadionu bude sedět, je nutné posílit,“ poznamenal radní a mluvčí společnosti Služby města Jihlavy Martin Málek.

Právě Služby by od Dukly mohly provoz stadionu nově převzít. O převodu se neuvažuje v návaznosti na víkendovou loupež, ale dlouhodobě. Provoz stadionu by měl být zcela oddělen od sportovní činnosti HC Dukla.

„Otázka převodu provozu stadionu pod Služby města Jihlavy je ve fázi jednání,“ doplnil Martin Málek. Město může buď se Službami sepsat obstaravatelskou smlouvu, nebo vypíše výběrové řízení, kam se budou moci přihlásit i jiné firmy.