„Posudek nyní vyhodnocují kriminalisté. Nedá se ale zatím se stoprocentní jistotou říci, jestli na smrti muže nese vinu cizí osoba,“ informovala Deník o aktuálních zjištěních zastupující jihomoravská policejní mluvčí Soňa Svobodová.

Podle ní vypracovával soudně znalecký posudek sám šéf Ústavu soudního lékařství v Brně.

Z kriminalistického hlediska jde o velmi závažný a komplikovaný případ. O dalším postupu ve vyšetřování bude v nejbližších dnech rozhodovat státní zástupce.

Sedmadvacetiletý Jakub Vyhnanovský z Jihlavy Helenína byl nalezen mrtvý ve svém ohořelém autě na místě spolujezdce 2. srpna. Auto bylo zaparkované na dobře viditelném místě od hlavní silnice mezi Jihlavou a Přísekou. Jeho tělo bylo ohněm tak poškozeno, že patologové měli problém určit přesnou příčinu jeho smrti. Tu policie odmítá říci i dnes.

Otec Jakuba Vyhnanovského tvrdí, že by si jeho syn nebyl schopný něco takového udělat.

 

Na Zlínsku hlásí podobný případ

„Policie mi řekla, že tam bylo cizí zavinění, ale pak to zase tak jednoznačné nebylo. Myslím, že byl již mrtvý, když začalo auto hořet,“ řekl Deníku Vyhnanovský starší. Podle našich informací byl jeho syn bezproblémový mladý muž, který byl pouze nezaměstnaný.

O víkendu se na Zlínsku stal podobný případ, který má podezřele shodné znaky. Muž, který se snažil z auta dostat, plamenům neutekl a po převozu do nemocnice na následky popálenin zemřel.

I jeho auto bylo zaparkované na dobře viditelném místě od hlavní silnice. Auto bylo tak ohořelé, že na první pohled nebylo zřejmé, o jakou značku jde. Hořet začalo uvnitř vozu.

I v tomto případě oheň zničil značnou část kriminalistických stop, stejně jako v případě tragédie u Příseky.